banner1322
x

SAİNT-GOBAİN TÜRKİYE’YE YENİ CEO

2000 senesinden bu yana Saint-Gobain Grubu içerisinde çeşitli rollerde üstlenen Aykut Aydoğan, Saint-Gobain Türkiye CEO’su olarak görevlendirildi.

SAİNT-GOBAİN TÜRKİYE’YE YENİ CEO
Endüstrideara

Saint-Gobain Aşındırıcılar - Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü görevini icra eden Aykut Aydoğan, 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle Saint-Gobain Türkiye CEO'su olarak görevlendirildi. Yeni görevinde, endüstriyel yapı harçları sektörünün ileri gelen markalarından olan Weber ve alçı ürünleri sektörünün önde gelen markalarından olan Rigips şirketlerinin sorumluluğunu alırken 2006 senesinden bu yana Saint-Gobain Grubu ve Kuveyt Alghanim Grubu ortaklığı ile faaliyetlerini sürdüren İzocam’ın yönetim kurulunda yer alacak. 

İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümünü 1996 senesinde bitiren Aykut Aydoğan, profesyonel iş yaşamının ilerleyen yıllarında Koç Üniversitesi’nde Executive MBA programına katılmıştır. Saint-Gobain'deki kariyerine 2000 senesinde Weber Türkiye bünyesinde adım atmış olup, pazarlama ve satış alanında görevler üstlenmiştir. 2010 senesinde Saint-Gobain Aşındırıcılar Türkiye Satış Direktörü olarak görevlendirilmiş olup daha sonra 2014 yılında Ülke Müdürü görevine getirilmiş aşındırıcı malzemeler iş kolunun kurulması ve bölgesel bir üretim üssü hale getirilmesindeki tüm süreçleri başarıyla yönetmiştir. 2018 senesinde Saint-Gobain Aşındırıcılar Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü sorumluluğunu üstlenen Aydoğan, son olarak Aşındırıcılar Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Genel Müdürü görevini yürütmüştür. Kendisi evli ve bir evlat sahibidir. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını