banner1322
x

SAİNT-GOBAİN AŞINDIRICILAR’DA ÖNEMLİ ATAMA

2018 senesinden beri Saint-Gobain Aşındırıcılar bünyesinde Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışan Cenk Çotur; Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve İhracat Ülkeleri Genel Müdürü olarak görevlendirildi.

SAİNT-GOBAİN AŞINDIRICILAR’DA ÖNEMLİ ATAMA
Endüstrideara

28 ülkede, toplam 59 fabrikası ile her türlü aşındırma işlemi için ürün ve çözüm sunan Saint-Gobain Aşındırıcılar, Türkiye’deki faaliyetlerini 2014 senesinden beri İstanbul’da bulunan genel merkezi ile Eskişehir ve Gebze’de bulunan iki fabrikası üzerinden gerçekleştiriyor. Bu kısa süre zarfında, yerel pazardaki etkinliğini artıran ve farklı coğrafyalar için Türkiye’yi merkez haline getiren Saint-Gobain Aşındırıcılar’da yeni stratejilerin geliştirilmesi ve faliyete geçirilmesine Cenk Çotur öncülük edecek.  

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 2000 senesinde bitiren Çotur, iş hayatına saha mühendisi olarak başladı. 20 seneyi aşkın profesyonel kariyeri içerisinde, inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Hilti ve Sika firmalarında ürün yönetimi, satış ve pazarlama alanlarında üstlendiği görevleri başarıyla sürdürdü. 2018 yılında Saint-Gobain Aşındırıcılar bünyesine Satış ve Pazarlama Direktörü olarak katılan Cenk Çotur, 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle de Genel Müdür pozisyonuna getirildi.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını