banner1322
x

SABANCIDX'İN YENİ GENEL MÜDÜRÜ DOĞUŞ KURAN OLDU

Türkiye'nin dijital dönüşümüne öncülük etme ve yazılımın gücüyle dünyaya açılma vizyonuyla faaliyet gösteren SabancıDx'in Genel Müdürlüğüne Doğuş Kuran getirildi.

SABANCIDX'İN YENİ GENEL MÜDÜRÜ DOĞUŞ KURAN OLDU
Robot Zirvesi

Bilişim sektöründe 20 leneyi aşkın tecrübeye sahip olan Doğuş Kuran, yeni görevine 1 Nisan 2021 itibariyle başladı.

Bilinmeyenleri arzusuyla çalışmalarına devam eden SabancıDx sektörün tecrübeli ismi Doğuş Kuran'ın öncülüğünde yeni bir dönemin başlangıcını yaptı. Kuran, siber güvenlik, IoT ve yapay zeka gibi yeni nesil teknolojiler ışığında geleceğe değer katacak ürün ve hizmetler sağlayan 240 kişilik deneyimli ve nitelikli bir ekibi yönetecek.

DOĞUŞ KURAN HAKKINDA

 İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü bitiren Doğuş Kuran,  sonrasında Mühendislik Yönetimi dalındaki yüksek lisansını Portland State Üniversitesi'nde yaptı. Profesyonel iş hayatına 1998 senesinde adım atan Kuran, 1998-2000 seneleri arasında Alcatel'de sırasıyla Şirketler ve Tüketici Grubu Proje Koordinatörü ve Satış Müdürü olarak görev yaptı. Kuran iş hayatını, 2000-2008 seneleri arasında Cisco Türkiye'de, Telekom, Kurumlar & İnternet İş Çözümleri Grup Müdürü ve Telekom Sektörü Hizmet Sağlayıcı Grubu Satış Direktörü ve 2008-2011 seneleri arasında Microsoft Türkiye'de Profesyonel Hizmetler ve Danışmanlık Grubu Çözümler ve Hizmetlerden Sorumlu Satış Direktörü olarak sürdürdü. 2011-2013 seneleri arasında Ericsson Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Kuran, 2013-2015 seneleri arasında Accenture Türkiye ve IGEM Bölgesi'nde İletişim, Medya ve Teknoloji Grubu'nda Yönetici Ortak olarak görev yaptı. 2015-2019 seneleri arasında Turkcell'de Müşteri Deneyimi ve Dijitalleşme & Analitik Mükemmellik Merkezi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak profesyonel iş yaşamını sürdüren Kuran, 2020 senesinde kendi şirketi olan Lancra Ltd.’yi kurdu.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını