Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici’nin iş gündemi…

Leblebici, Sabancı Üniversitesi’nin GE Havacılık ile Türkiye’deki havacılık sanayiyi bir adım daha öne çıkarmak amacıyla gerçekleştirdikleri imza töreninde konuya ilişkin açıklama yaptı.

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici’nin iş gündemi…
Proses Zirvesi

Türkiye’deki havacılık sanayisinin gelişmesine yönelik çalışmalar her geçen gün daha fazla dikkat çekiyor ve artış gösteriyor. Kurulduğu günden bu yana çalışmalarını genellikle teknoloji ve Türkiye’deki sanayinin gelişmesine yönelik alanlarda gerçekleştiren Sabancı Üniversitesi, bu hedefler doğrultusunda GE Havacılık ile işbirliğine imza attı. Konuyla ilgili açıklama yapan Sabancı Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Yusuf Leblebici, gerçekleştirdikleri imza törenini ‘üniversite – sanayi işbirliği’ anlamında önemli bir adım olarak nitelendirdi. İmzaladıkları anlaşmanın, halihazırda var olan GE Havacılık Türkiye ile ilişkilerini bir adım daha öteye taşıdığını vurgulayan Leblebici, konunun kendileri için çok büyük değer taşıdığını çünkü öğrencilerin sanayi ile daha yakın olmalarının Türkiye’nin gelecek dönem sanayi çalışanları için de büyük değer anlamına geldiğini vurguladı.

Üniversitelerinde yaptıkları teorik çalışmaları bu sayede daha hızlı ve daha fazla pratik bilgiye taşıyabileceklerini anlatan Leblebici, bu durumun öğrenim gören öğrencilerin çok daha kalifiye insan olmalarında önemli bir rol oynayacağının da altını çizdi. Üniversite olarak, öğrencilerinin staj ya da iş bulma dönemlerinde sanayide kendilerine yer açabilme imkanlarının oldukça önem teşkil ettiğini belirten Leblebici, bu tür işbirliği çalışmalarını güçlendirerek çoğaltmak istediklerinin altını çizdi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 12:24
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler