SABANCI HOLDİNG YAPI MALZEMELERİ GRUBU’NDA ÖNEMLİ ATAMALAR

Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grubu’nda görev değişiklikleri gerçekleşti.

SABANCI HOLDİNG YAPI MALZEMELERİ GRUBU’NDA ÖNEMLİ ATAMALAR
Endüstrideara

Sabancı Holding Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Dr.Tamer Saka atamlarla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada “2018 yılından bu yana Çimsa Genel Müdürü olarak görev yapan Ülkü Özcan’a şirketimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisinin görevini Grubumuzda çok farklı sorumlulukları başarıyla yerine getiren ve en son Akçansa Genel Müdürlüğü’nü üstlenen Umut Zenar devralıyor. Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu olan Akçansa Genel Müdürlüğü’ne ise yine daha önce Topluluğumuzun farklı şirketlerinde görev almış ve son olarak Kordsa’da Asya Pasifik Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Mehmet Zeki Kanadıkırık üstlenecek. Umut Zenar’a ve Mehmet Zeki Kanadıkırık’a yeni görevlerinde başarılar diliyor; her iki yöneticimizin liderliğinde sektörlerinde öncü şirketlerimiz Akçansa ve Çimsa’nın daha büyük hedeflere koşacağına yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

UMUT ZENAR HAKKINDA

Umut Zenar, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirmiş ve daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı (Executive MBA) yapmıştır. Umut Zenar profesyonel iş yaşamına Mayıs 2003'de Zorlu Holding’de İş Geliştirme Uzmanı olarak adım atmıştır. Topluluğa Aralık 2004 tarihinde katılan Umut Zenar, Aralık 2016 tarihine kadar Akçansa’da sırasıyla, Satış ve Pazarlama Uzmanı, Pazarlama ve Satış Planlama Yöneticisi, Strateji ve İş Geliştirme Müdürü, Strateji, İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ve Akçansa Genel Müdürlüğü görevlerini icta etmiştir. Umut Zenar, Aralık 2016 – Haziran 2018 tarihleri arasında Oyak Çimento Beton Kâğıt Grubu’nda Genel Koordinatör olarak görev yapmıştır. Topluluğumuzdaki kariyerine Temmuz 2018 tarihinden itibaren Akçansa Genel Müdür’ü olarak sürdürmektedir.

MEHMET ZEKİ KANADIKIRIK HAKKINDA

Zeki Kanadıkırık, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1987 senesinde almıştır. 2011'de NSEAD TGM programını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1987 senesinde Çukurova İthalat şirketinde adım atmış olan Zeki Kanadıkırık, 1989-1995 seneleri arasında Brisa’da, 1995-1998 seneleri arasında Lubrekip’te farklı pozisyonlarda görev almıştır. Kariyerine 1998-2003 yılları arasında önce proje mühendisi olarak DUSA ve ardından da Polimer Üretim ve Yardımcı İşletmeler Müdürü olarak Kordsa Türkiye’de devam eden Zeki Kanadıkırık 2003-2006 seneleri arasında Tekstil Servis’te görev almıştır. 2006 senesinde Kordsa Türkiye’de Hat-1 Üretim Müdürlüğü görevine getirilen Kanadıkırık, 2009-2010 seneleri arasında Üretim Direktörü olarak Kordsa’da kariyerini sürdürmüştür. 2010 yılında Operasyon Direktörü - Thai Indo Kordsa görevine atanmış ve 2015 senesinden beri Asya Pasifik Bölgesinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmayı sürdürmektedir.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını