ROLLS-ROYCE’DA ÜST DÜZEY ATAMA

Rolls-Royce, 1 Ocak 2022 tarihinde Rob Watson'ı Elektrik Bölümü Başkanı olarak yönetici ekibine dahil kattığını açıkladı.

ROLLS-ROYCE’DA ÜST DÜZEY ATAMA
Endüstrideara

Ekim 2017 tarihinden bu yana Rolls-Royce Elektrik Bölümünün yöneticilik görevini icra eden Rob Watson, Rolls-Royce’taki on seneyi aşkın kariyeri süresince grup genelinde çeşitli üst düzey görevlerde yer aldı. Rob Watson’ın yeni görevi, Rolls-Royce’un 2022 senesi itibarıyla SMR ve diğer üç biriminin yanı sıra Elektrik bölümün’de malî tablolarında ayrı bir kalem olarak raporlayacağını duyurmasının ardından açıklandı.

Rolls-Royce Elektrik Bölümü, havacılık müşterilerine elektrikli dikey kalkış ve iniş (eVTOL) uçakları için tahrik sistemleri sunmayı sürdürüyor. Kısa mesafe (commuter) uçaklarına yönelik tamamen elektrikli tahrik sistemlerini de envanterine kattığını duyuran Rolls-Royce Elektrik Bölümü, 2021 yılında Vertical Aerospace, Eve ve Tecnam ile ortaklıklar yaptığını duyurmuştu. Şirket 2021 yılı içerisinde Spirit of Innovation ile dünyanın en hızlı tamamen elektrikli uçağı için hız rekoru denemesinde bulundu ve rekorun resmi olarak onaylanmasını bekliyor. 

Rolls-Royce CEO’su Warren East bahse konu olan atamayla ilgili olarak şöyle konuştu: “Rolls-Royce olarak net sıfır karbon stratejimize geçişte önemli ticari fırsatlar yaratmaya devam ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında Rob Watson, Rolls-Royce Elektrik Bölümü’nün kurulmasında önemli bir rol oynadı. Gelişmiş hava hareketliliği pazarlarına yön veren bölümümüzün yönetim ekibine atanan Watson’a yeni görevinde başarılar diliyorum.”
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını