banner1339
x

Rockwell Automation Türkiye Ülke Direktörü Cenk Ceylan'ın iş gündemi...

Rockwell Automation tarafından düzenlenen “Dijital Dönüşüm” semineri gerçekleştirildi. Seminerde, endüstri sektörüne yönelik teknolojik gelişmeler, en son çözümler ve güvenlik optimizasyon konuları ele alındı. “Dijital Dönüşüm” seminerine sektörün önde gelen isimleri ve Rockwell Automation bölge direktörleri katıldı.

Rockwell Automation Türkiye Ülke Direktörü Cenk Ceylan'ın iş gündemi...
Endüstri 40 Zirvesi

Endüstri devrimi ile birlikte makinaların üretimde yer almaya başlaması ve hızla gelişen bir dönüşümün tartışıldığı etkinlik Antalya’da gerçekleşti. Seminerde dijital dönüşümü anlatan Rockwell Automation Türkiye Ülke Direktörü Cenk Ceylan “Endüstri Devrimi makinalar üretimde yer almaya başladı ve bu durum tüm dünyada her şeyi değiştirdi. Günümüzde, neredeyse bir yüzyıl sonra dördüncü endüstri devrimine geçiyoruz. Bu aşama tam bir dijital dönüşümdür. Bu nedenle Rockwell Automation olarak kollarımızı sıvadık. Uzun süreden beri teknoloji profesyonellerimiz analiz, büyük veri, endüstriyel ağlar, bulut ve güvenlik becerileri gibi konular için hazırlıklı hale getiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki dijital dönüşüme ayak uyduramayanlar çağın gerisinde kalmaya mahkumdurlar.” dedi.

“ENDÜSTRİYEL İLETİŞİM VE VERİ ANALİZİ KONUSUNDA YETERLİ İŞ GÜCÜ GEREKLİ”

Gelişen teknolojinin getirisi Endüstri 4.0’ın, bilime sağladığı katkıyı ve dijital dönüşümün etkilerinin tartışıldığı seminerde; The Connected Enterprise, Madenlerde Güvenlik Sistemleri, Sektörün İş Modelleri ve Operasyonel Mükemmellik, Endüstri 4.0 alt yapısı ve Connected Enterprise ve Bütünleşik Network Servisleri, ThinManager ile Cihaz ve İçerik Yönetimi, Otomasyonda Büyük Veri Analizi ve Yapay Zeka uygulamaları ele alınarak değerlendirildi.

“ÜRETİM SEKTÖRE ODAKLANDIK”

Endüstri devrimlerinin insanların, mesleklerinde ilkel çalışma yöntemlerinden sıyrılmalarına vesile olduğunu belirten Cenk Ceylan “Endüstri 4.0’da, makinalaşmanın el işçiliği geride bıraktı fakat makinalaşmanın dilinden anlayan ve ayak uyduran bir çalışma tarzını benimsemiş çalışanlara ihtiyaç duyuluyor. Çünkü elimizde teknoloji var, vizyon var. Sahip olamadığımız kaynak ise güvenlik, bulut, endüstriyel iletişim ve veri analizi konularında becerileri olan yeterli sayıda kişi. Bu dijital dönüşümü desteklemek için gereken beceriler bugün ortaya çıkmış değil. Üretim sektörünü bu kişilerin çalışmak isteyecekleri bir alan haline getirmeye odaklandık.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 16:42
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını