banner1322
x

Renault Yönetim Kurulu’nda yeni dönem…

Yönetim yapısında değişikliği giden Renault, yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak Jean-Dominique Senard’ı atadı.

Renault Yönetim Kurulu’nda yeni dönem…
Robot Zirvesi

Renault Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamaya göre yönetim yapısının değiştirildiği bilgisi paylaşıldı. Açıklamada, yeni yönetim yapısına geçiş ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Jean-Dominique Senard’ın atandığı kaydedildi.

Bağımsız Baş Denetçi Philippe Lagayette’ın başkanlığında 24 Ocakta toplanan kurul, hâlihazırdaki Başkanı’nın ve CEO’nun (İcra Kurulu Başkanı) istifasını kaydetti. Bununla beraber ittifak, Renault’un dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden olmasını sağlayan geçmiş performansları övgüyle anıldı.

Renault’un yeni yönetim yapısına göre, normalde Yönetim Kurulu Başkanı tarafından yürütülen bütün görevlere ek olarak, Renault’nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı, yeni yapıya geçişi sağlamak amacıyla kurumun yönetimini değerlendirecek ve gerekirse değiştirebilecek. Tüm bunlara ek olarak Yönetim Kurulu Başkanı, bir sonraki Genel Hissedarlar Toplantısı’na kadar yönetimi geliştirmeye ilişkin önerilerini Yönetim Kurulu’na sunacak.

Yönetim kurulu ayrıca, ittifakın işleyişini etkin bir biçimde denetlemek amacıyla başkanına, kurum adına, CEO ile irtibat halinde olmak üzere, ittifakın yönetimine ilişkin bütün sorumluluğu verme kararını onadı.

Tüm bu yetkilendirmelerle Renault Yönetim Kurulu Başkanı; İttifak’ın organizasyona ve geliştirilmesine yönelik her türlü tartışmayla ilgili olarak Japon ortağın ve diğer İttifak ortaklarının asıl muhatabı halinde olacak. Başkan aynı zamanda yönetim kuruluna, şirketin geleceği açısından faydalı olduğunu düşündüğü her türlü yeni İttifak anlaşmasını teklif edebilecek. Kendisi, İttifak’ın yönetim organlarında ve Nissan’da Renault’nun teklif hakkı olduğu takdirde Renault’nun baş temsilcisi konumunda yer alacak.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 13:48
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını