banner1322
x

REHAU Grubu’nda Önemli Değişim

REHAU Automotive ve REHAU Industries, bundan böyle grup içinde ayrı şirketler olarak hayatlarını sürdürecek.

REHAU Grubu’nda Önemli Değişim
Endüstrideara

REHAU Grup, REHAU Automotive ve REHAU Industries'i grup içinde ayrı şirketler olarak organize etme kararı verdi.  Buuna göre REHAU Denetim Kurulu’nun 20 seneyi aşkın bir süre-dir yönetiminde olan Jobst Wagner, 1 Temmuz 2021'de Denetim Kurulu Başkanlığı görevini kardeşi Dr. Veit Wagner'e devredecek ve başkan yardımcılığı rolünü üstlenecek.

Son 20 yıldır kardeşiyle beraber REHAU Grubu’nu istikrarlı bir şekilde geliştirerek, rotalarını kü-resel olarak aktif bir şirketler grubu olmak için belirlediklerini dile getiren Jobst Wagner, "Kurulu-şumuzdan itibaren inovasyon, girişimcilik, özgürlük ve müşteri yakınlığına öncelik, bağımsız bir aile şirketi olmak şirketimizin özünü ve kusursuz kültürünü oluşturuyor. Biz her şeyden önce, bu başarılı yolu beraber yürüdüğümüz çalışanlarımıza odaklanıyoruz" şeklinde konuştu. 

Dr. Veit Wagner ise  "Modern bir aile şirketi olarak, REHAU Grubu’nu sürdürülebilir, başarılı bir geleceğe yönlendirmek için değişime güveniyoruz. Özellikle bölümlerimizi daha da güçlü hale getirmek istiyoruz. REHAU Grubu, tüm iş birimleri için birleştirici, güçlü üst yapı olmaya devam ediyor” dedi

YENİ VE BAĞIMSIZ BİR LŞİRKET OLACAK

Yeni dönem ile beraber  iş modeli, müşteri yapısı ve iç organizasyon açısından farklı olan otomo-tiv bölümü, REHAU Automotive adı altında bağımsız bir şirket olarak hayatını sürdürecek. Yeni iş birimine daha çevik ve rekabetçi olmak için daha fazla özerklik verilecek. Manevra ve karar verme için daha fazla alanın yanında, yine de REHAU Grubu’nun güçlü şemsiyesi altında faali-yet gösterecek. 
Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. Markus Distelhoff başkanlığındaki Michael Colberg Operasyon Direktörü (COO) ve Finans ve Mali İşler Direktörü (CFO) olarak Stefan Ficht ile mevcut Otomo-tiv Yönetim Kurulu (AEB), yeni şirkette operasyonel yönetim işlevini yerine getirmeye devam edecek. Gelecekte AEB, üyeleri REHAU'nun mevcut grup Yönetim Kurulu Başkanı William Christensen ve REHAU grubunun Finans ve Mali İşler Direktörü Dr. Martin Zwyssig olacak olan kendi Otomotiv Denetim Kuruluna doğrudan rapor verecek. Uzun yıllar Brose'un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş Jürgen Otto, Yönetim Kurulun'u dış temsilci olarak tamamlayacak. 

Yeni şirket REHAU Industries, REHAU'nun diğer bölümleri için ortak şemsiyeyi oluşturacak: Bina ve Altyapı Çözümleri, Pencere Çözümleri, Mobilya Çözümleri ve Endüstriyel Çözümler. Aynı zamanda bölümler arası hizmet birimlerine ev sahipliği yapacak. Her iki yeni şirket de müş-teri odaklı rekabet ve karlı büyüme için en uygun şekilde konumlandırılacaktır. REHAU Indust-ries, Yönetim Kurulu Başkanı William Christensen tarafından yönetilmeyi sürdürecek.

Yeni yapıya geçişin 2022’nin ilk yarısında tamamlanması öngörülüyor Yeni yönetim organları çalışmalarına 1 Temmuz 2021'de başlayacak. REHAU çalışanları için, tüm iş sözleşmeleri, söz-leşme içeriği ve kıdemleri değişmeden kalacak.

REHAU Grubu, güçlü, bağımsız desteklere sahip güçlü, pazar odaklı bir organizasyona doğru bir sonraki önemli aşamaya geçiyor. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını