banner1065
x

Prosegur Türkiye Direktörü Metin Kastro’nun iş gündemi...

Kastro: “Türkiye’nin yalnızca yüzde ikisi alarm sistemi kullanıyor.”

Prosegur Türkiye Direktörü Metin Kastro’nun iş gündemi...
EndüstrideAra - Haber Detay

Her gün büyüyen alarm ve güvenlik hizmeti sektörlerinde, alarm sistemi kullanma oranının Türkiye’de yalnızca yüzde iki olduğuna dikkat çeken Prosegur Türkiye Direktörü Metin Kastro, bunun Amerika’da yüzde 20, İspanya’da ise yüzde 9 oranlarında olduğunu belirtti.

Türkiye’deki çalışmalarına son hız devam eden İspanyol markası Prosegur, beş kıtada 24 ülkeye güvenlik çözümleri sunuyor. Prosegur Türkiye Direktörü Metin Kastro yaptığı açıklamada, Türkiye’deki potansiyel müşteri sayılarının 20 milyon olduğunu ancak yalnızca yüzde ikilik bir kısmın alarm sistemi kullandığını söyledi. Amerika’da bu oranların yüzde 20 – 23, Avrupa’da ise yüzde 9 – 11 oranlarında olduğunu kaydeden Kastro, Türkiye’deki hedeflerinin alarm ve güvenlik hizmetlerinin potansiyelini arttırmak olduğunu dile getirdi.

Hedef Penetrasyon Oranınını Arttırmak

Türkiye’de sıkça yaşanan hırsızlık ve yangın olaylarına dikkat çeken Kastro, can ve mal kaybı gibi olumsuz sonuçlar doğuran bu tür vakalar neticesinde halkın bireysel önlemler aldığının altını çizdi. Yaptıkları araştırmalar sonucu Türkiye’de hırsızlık oranı en yüksek olan bölgeleri tespit ettiklerini ve buralarda alarm kullanma oranının oldukça düşük olduğunu sözlerine ekleyen Kastro, 400 bin civarı alarm kullanıcı oranının Amerika ve Avrupa’ya kıyasla oldukça düşük olduğunun altını çizdi. Kastro sözlerine “Gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla Türkiye’deki pazar payını ve penetrasyon oranını artırmayı hedefliyoruz.” şeklinde devam etti.

“Türkiye’nin Potansiyeli Yüksek”

Prosegur olarak Türkiye’ye yatırım yapmalarındaki temel nedenin ülkedeki potansiyele güvendiklerinden kaynaklandığını belirten Kastro, hane ve iş yeri sayısı ile alarm sistemleri kullanma penetrasyonunun düşüklüğüne bir kez daha dikkat çekti. “Prosegur, Türkiye’nin ekonomisine ve pazar koşullarına güvenmektedir.” diyen Kastro, stratejik bir yatırımcı olduklarının, bu nedenle de kısa değil uzun vadeli yatırımların Türkiye için gündemlerinde olduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 15:47
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler