PREMIER DC VERİ MERKEZİ ARTIK ONDAN SORULACAK

Türkiye'nin ileri gelen IT şirketlerinde uzun seneler genel müdürlük ve direktörlük görevlerini yürüten Dadi Abalı, Premier DC Veri Merkezi'nde yönetim kurulu danışmanı olarak göreve başladı.

PREMIER DC VERİ MERKEZİ ARTIK ONDAN SORULACAK
Robot Zirvesi

Premier DC Veri Merkezi ekibinin bir parçası olmaktan ötürü büyük heyecan duyduğunu ifade eden Sadi Abalı, “Burada üst düzeyde bir altyapı, kurumsallığa önem veren bir yönetim ve profesyonelliğe önem veren bir ekip buldum. Kendi tecrübelerim ile Premier DC Veri Merkezi'nin 15 senelik deneyimini bir araya getirerek güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Türkiye'nin operatör bağımsız veri merkezi olarak fiziksel kiralık sunucu, kabin ve private room gibi klasik veri merkezi hizmetlerinde büyümeyi devam ettirirken; pazarda ses getirecek yeni nesil, bulut ve yönetilen hizmetlerle işletmelerin dijital dönüşümlerinde güvenilir iş ortağı olma özelliğimizi daha da güçlendireceğiz. Önümüzdeki aylarda işletmelerin hayatını kolaylaştıracak, dijital dönüşümlerine hız verecek birçok yeni hizmeti duyuracağımızın müjdesini şimdiden vermek isterim” şeklinde konuştu.  

SADİ ABALI KİMDİR?

İş yaşamına mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 1982-1985 seneleri arasında yaptığı asistanlık göreviyle adım atan Sadi Abalı, 1987-2002 yılları arasında, Siemens Grubu içerisinde bulunan Siemens Business Services ve Siemens Nixdorf şirketlerinde bankacılık, imalat, perakendecilik, telekomünikasyon ve kamu sektörleri için büyük ölçekli ve yaygın IT sistemlerinin entegrasyonu, ülke çapında destek hizmetleri ve “IT Outsourcing” projelerinden sorumlu iş birimlerinin direktörlüğünü üstlendi.

Siemens'teki kariyerinin 1993-1997 seneleri arasındaki bölümünde Almanya'da yer alan danışmanlığı bölümünde yönetim danışmanı görevinde bulundu ve bu dönemde Chicago Motorola Üniversitesi'nde Business Re-engineering ve Consulting alanında sertifika aldı.

2002 ve 2013 seneleri arasında France Telecom'un küresel kurumsal pazara hizmet sunan kolu olan Orange Business Services şirketinde iki sene satış direktörü, dokuz yıl ülke müdürü ve iki Orange yerel şirketinin genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2013-2016 seneleri arasında ise Finansbank ve yerli yazılım devi Cybersoft'un ortak girişimi olan ve elektronik vergisel çözümler ve servisler sunan yan şirketi eFinans'ı kurarak, şirketin yönetimini üstlendi. 2016 yılında Radore Veri Merkezi Hizmetlerine genel müdür olarak atandı. Kariyerindeki üçüncü genel müdürlük görevi olan bu görevini 2019 senesi ortasına kadar devam ettirdi.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde elektronik ve haberleşme mühendisliği alanında yüksek lisans, Marmara Üniversitesi'nde işletme yüksek lisans eğitimi yapan Sadi Abalı, İngilizce ve Almanca bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını