banner1322
x

Poseidon YKB Burak Acar’ın iş gündemi…

Denizlerin Vosvosu Tuggy Herkesi Denizci Yapacak

Poseidon YKB Burak Acar’ın iş gündemi…
Endüstri 40 Zirvesi

Poseidon Mühendislik ve Gemi İnşaatı Şirketi, amatör balıkçılar, amatör dalgıçlar ve ailece deniz keyfi yapmak isteyenler için tasarladığı Tuggy markalı tekne ile deniz keyfini yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Vergiden muaf olması, uygun fiyat avantajı, konforuyla Tuggy markalı tekneyi üreten Poseidon Mühendislik ve Gemi İnşaatı Yönetim Kurulu Başkanı Burak Acar, denizlerin Vosvosunu ürettiklerini söyledi. Elektrikli motor seçeneği ile tekneyi saatte 7 knot hızla ve şarj etmeden yaklaşık 5 saat seyir imkânı da olacağına dikkat çeken Burak Acar, “Denizlerin Vosvos’u olarak adlandırdığımız Tuggy ile denizde balık tutmak, ya da kıyıları keşfetmek artık mümkün. Deniz keyfinin pahalı bir zevk olduğu algısını kırmak istiyoruz. Tuggy’nin standart donanımlı fiyatı, motor seçeneği opsiyonel olarak sunulmak üzere lansmana özel 35 bin TL olacak. Bu fiyat en ucuz otomobillerin fiyatının dahi altında. Hedefimiz öncelikle iç pazar, sonrasında ise ihracat” dedi.
İlk aşamada 4,95 metrelik modeli üretilen Tuggy, ön kamarasının üzerine yerleştirilecek güneş panellerinin besleyeceği elektrik motoru ile 5 saat süre ile yakıt tüketmeden çevreci bir seyir keyfi sunuyor. Ön kamarasının üzerine yerleştirilecek güneş panelleri ile fenerler, aydınlatmalar, telefon ve çakmak şarjı gibi günlük elektrik ihtiyacı da karşılanabiliniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 17:26
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını