banner1322
x

POLİSAN KİMYA'YA YENİ GENEL MÜDÜR

Çağdaş Saygı, Polisan Kimya’nın Genel Müdürü olarak görev yapacak. Polisan Hellas’ta başarılı bir grafik sergileyen Saygı, Polisan Kimya’nın yeni 2025 stratejisini yürütecek. 

POLİSAN KİMYA'YA YENİ GENEL MÜDÜR
Endüstri 40 Zirvesi

Holdingde 14 yıldır çeşitli görevlerde bulunan ve son olarak grubun Yunanistan'daki fabrikası Polisan Hellas'ı yöneten Çağdaş Saygı, Polisan Kimya'nın yeni genel müdürü oldu. Polisan Hellas’ta başarılı bir grafik sergileyen Saygı, Polisan Kimya’nın 'kapasite arttırımı, yeni ürün yatırımları ve ihracat odaklı büyümeden' oluşan 2025 stratejisini yürütecek. Saygı öncelikle 2021 yılında yapımına start verilen Endüstri 4.0 tabanlı yeni üretim tesisinin açılışını hayata geçirecek. Tesisin yılın üçüncü yarısında açılması bekleniyor. Yıllık 150 bin olan formaldehit ve reçineleri üretiminde yüzde 30’luk kapasite artırımı bekleniyor.

"YENİ ÜRÜNLERE ODAKLANIYORUZ” 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Polisan Kimya Genel Müdürü Çağdaş Saygı, “22 kişilik Polisan Kimya Ar-Ge ekibimiz yeni ürünler üzerinde çalışıyor. Özellikle yalıtım faaliyetlerinde kullanılan taş yünü için bağlayıcı görevi gören, ayrıca mobilya sektörü için stratejik önemde olan fenol reçinesi tarafında katma değeri yüksek yeni ürün çalışmalarımız var. Bu yeni ürünlerimizin üretimini Endüstri 4.0 tabanlı yeni tesisimizle yapmayı planlıyoruz. Raf ömrü uzun, inovatif yönü güçlü, endüstriyel ve endüstriyel olmayan iç mekan panellerine yönelik yeni reçine çözümlerimizde tüm hızıyla devam ediyor. Bütün bunların yanı sıra izolasyon, otomotiv, havacılık, uzay ve savunma sanayilerine yönelik olarak da yalıtan, hafifleten, yapıştıran fonksiyonel çözümlere odaklanmış durumdayız. Polisan Kimya olarak yeni dönemde farklı sektörlere yönelik ürün geliştirmeyi ve portföyümüzü genişletmeyi de hedef olarak önümüze koymuş durumdayız. İhracat yaptığımız ülkelerin başında Romanya, İtalya, Bulgaristan, Kosova, Yunanistan, İsrail, Mısır ve Avustralya yer alıyor. İhracat çalışmalarımızda Balkanlar ve Avrupa’yı hedefliyoruz.” dedi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 15:57
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını