POLİSAN HOLDİNG’E YENİ CFO

Polisan Holding, uluslararası şirketlerde 17 sene finans pozisyonlarında görev almış, olan Tolga Üzümcü’yü CFO görevine atadı. Tolga Üzümcü; boya, kimya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Polisan’da, CEO’ya bağlı olarak holdingin finans yönetiminden sorumlu olacak.

POLİSAN HOLDİNG’E YENİ CFO
Endüstrideara

Türkiye’de bilhassa kimya, boya ve liman işletmeciliği sektörlerinde çok sayıda ilki gerçekleştirerek bu alanların gelişmesini sağlayan Polisan Holding, CFO görevine tecrübeli isim Tolga Üzümcü’yü atadı. İmalat, FMCG, havacılık ve hizmet alanlarında faaliyette bukunan uluslararası şirketlerde finans operasyonlarını ve yatırım projelerini idare eden Tolga Üzümcü, Deloitte İstanbul ve Lüksemburg ofislerinde çalıştıktan sonra Borajet’te Mali İşler Başkanı ve TAV Havalimanları Holding’de CFO ve İcra Kurulu üyesi olarak çalıştı. TAV Havalimanları Holding’in servis şirketi TAV İşletme Hizmetleri’nin 23 ülkedeki mali işler operasyonlarını yönetti ve dünya genelinde 40’tan fazla banka ile iş birliği sağladı. Başta ABD ve Avrupa olmak üzere  birçok ülkede şirket kuruluşu, vergi planlaması ve yatırım finansmanı projelerini  yönetti. 

Finansal analiz ve raporlama, stratejik planlama, finansal modelleme ve risk yönetimi alanlarında tecrübesi olan Tolga Üzümcü; 2019 senesinde Barcelona merkezli GIS Grup hisselerinin satın alma ve Washington Merkezli Capital One Bankası ile kurulan ortaklık anlaşmalarına liderlik etti. Uluslararası finans örgütlerinden IMA (“Institute of Management Accountants”) üyesi olan Tolga Üzümcü, merkezi Londra’da bulunan ACCA’in (the Association of Chartered Certified Accountants) Aralık ayında düzenlediği SBR (Strategic Business Reporting) sınavında Türkiye birinciliği ve dünya 21’inciliği skorunu elde etti. 

TOLGA ÜZÜMCÜ HAKKINDA

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü 2004 senesinde bitiren  Üzümcü, 2017 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Finans yüksek lisansını tamamlamıştır. Profesyonel iş yaşamına Deloitte’ta adım atan Üzümcü, 2004-2008 seneleri arasında Deloitte İstanbul ofisinde çalıştıktan sonra Deloitte’un Global Mobility Program’ına seçilmiş ve yaklaşık iki yıl boyunca Deloitte Lüksemburg ofisinde çalışmıştır. 2011 senesinde Deloitte İstanbul ofisine dönerek 2014 senesine kadar görev yapmıştır. 2014 senesinde Borajet Havayolları'nda çalışmaya başlamış ve 3 sene boyunca Mali İşler Başkanlığı görevini icra etmiştir. 2017-2022 yılları arasında TAV Havalimanları Holding bünyesinde bulunan TAV İşletme Hizmetleri şirketinde  CFO olarak görev yapmıştır. 2019 yılında İcra Kurulu üyesi olarak atanan Üzümcü, 23 ülkede 36 şirketin finans operasyonlarını kurmuş ve yönetmiştir. Aynı zamanda TAV İşletme Hizmetleri’nin Zurich, Almanya ve Umman şirketlerinin “Managing Director” görevlerini üstlenmiştir. SMMM, ACCA, CMA ve SPK bağımsız denetim lisansı bulunan Tolga Üzümcü, 1 Şubat 2022 tarihi itibarıyla Polisan Holding’de CFO olarak göreve başlamıştır.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 12:38
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını