banner1322
x

PİZZALAZZA ve SALOON BURGER’E YENİ GENEL MÜDÜR

Hızlı servis restoran zinciri sektörünün dinamik markaları olan Saloon Burger ile PizzaLazza’nın üst yöneticiliğine, 30 seneden fazla ticari ve perakende bankacılık tecrübesine sahip olan Esra Kıvrak atandı.

PİZZALAZZA ve SALOON BURGER’E YENİ GENEL MÜDÜR
Endüstri 40 Zirvesi

Bankacılık kariyerinde özellikle satış ve pazarlama yönetimi ve nakit yönetimi konusunda üst düzey görevler edinmiş olan Esra Kıvrak, KOBİ Bankacılığı, Girişimcilik ve Kadın Girişimciliği konularında da fark yaratan çalışmalara öncülük etmiştir. Esra Kıvrak, her firmanın da Genel Müdürü olarak ileriye dönük stratejilerin oluşturulması ve yürütülmesinden de sorumlu olacak.

Tekstil, sağlık, perakende ve hızlı servis restoranlar alanlarındaki yatırımlarıyla 70 bini aşkın kişiye iş olanağı sunanTurgut Aydın Holding bünyesinde faaliyet gösteren Saloon Burger ve PizzaLazza’nın üst yönetimine, bankacılık sektörünün tecrübeli ismi Esra Kıvrak atandı.

30 seneden fazla ticari ve perakende bankacılık ve danışmanlık kariyerinde özellikle Girişimcilik ve Kadın Girişimciliği, KOBİ bankacılığı alanlarında dijital dönüşüm, yeni iş modelleri ve ekosistem gelişimi konularına odaklanan Esra Kıvrak, her iki şirketin de Genel Müdürü olarak hızlı servis restoran zinciri sektöründe dinamik bir büyüme sergileyen PizzaLazza ve Saloon Burger markalarının ileriye dönük stratejilerinden sorumlu kişi olacak.

Hızlı servisin yükselen yerli markaları PizzaLazza ve Saloon Burger’in yönetim bayrağını devralmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti aktaran Esra Kıvrak, “Bu değerli markaları güçlü bir iş planı ve en üst seviyede müşteri deneyimiyle Türkiye’de ve yakın coğrafyamızda yeni başarılara taşıyacak planlarımızı hayata geçireceğiz. Ekibimle birlikte amacım; önümüzdeki dönemde daha fazla müşteri odaklı bir yaklaşımla daha mükemmel bir marka deneyimi yaşatmak, yerel tatlarla zenginleştirilmiş yenilikçi ürünlerimizle en sevilen pizza ve hamburger markası olarak genişleyen franchise zincirimiz ve güçlü ortaklık yapımızla nitelikli büyümeyi sağlamak olacak” şeklinde konuştu.

Esra Kıvrak, 1989 senesinde adım attığı bankacılık kariyerinde, Pamukbank, Bank Ekspres ve Osmanlı Bankası gibi kurumların ardından, 16 sene boyunca Garanti BBVA bünyesinde farklı yönetim görevlerinde yer aldı. Bu dönemde müşteri odaklı farklı ürün ve servislerin geliştirilmesine ve etkin satış yönetimine odaklanan Esra Kıvrak, banka bünyesinde Kadın Girişimciliği inisiyatifinin de liderliğini üstlendi. Bu kurumda son görevi KOBİ Bankacılığı ve Pazarlamadan Sorumlu direktör olan Esra Kıvrak, sonrasında Alternatif Bank Ticari ve KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Bankacılık sektöründeki liderlik görevleri sonrasında Esra Kıvrak, çeşitli uluslararası kuruluşlar, Commercial Bank of Qatar ve Dünya Bankası bünyesinde danışman olarak sorumluluk aldı ve 2022 yılı itibarı ile de PizzaLazza ve Saloon Burger üst yöneticiliğini yerine getirdi.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitiren Esra Kıvrak, Wharton School /UPEN Yöneticilik Eğitimi Programını tamamladı. Harvard ve Stanford gibi üniversitelerde yönetim ve liderlik eğitimleri aldı.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını