banner1339
x

Pirelli Türkiye'ye yeni fabrika müdürü

Lastik sektörünün önemli firmalarından olan Pirelli Türkiye’de M. Atilla Gidergi, Ocak 2020 tarihi itibarıyla Fabrika Müdürlüğü görevine atandı. 2002 senesinden beri Pirelli Türkiye bünyesinde çalışan Gidergi, yeni pozisyonunda Pirelli’nin İzmit’teki “Şampiyonların Fabrikası” olarak bilinen üretim tesislerinde motor sporları lastiklerinin üretiminin yanı Ar-Ge süreçlerinden de sorumlu olacak.

Pirelli Türkiye'ye yeni fabrika müdürü
Enerji Zirvesi

Türkiye’deki 60. yılını kutlayan ve Türkiye ekonomisine ciddi katkıları bulunan Pirelli’de Mauro Soatto'nun İtalya'da Motor sporları Üretim Direktörlüğü görevine atanmasıyla birlikte Pirelli Türkiye’de Fabrika Müdürlüğü görevine M. Atilla Gidergi gatandı. Mauro Soatto ise yeni görevinde İtalya’dan Türkiye’ye destek vermeye devam edecek.

Pirelli Türkiye’de 2002 senesinden beri üretim, planlama, operasyon gibi önemli alanlarda çeşitli görev ve sorumluluklar üstlenen Gidergi, son olarak Pirelli’nin İzmit’teki üretim tesislerinde Üretim Müdürü olarak çalışmaktaydı. Gidergi, yeni görevine 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla başladı.

Pirelli'nin İzmit'teki üretim tesisleri 60 senelik geçmişi ve Pirelli’nin Milano’daki ünlü araştırma ve geliştirme birimiyle birlikte şirketin motor sporları programında global çapta çok önemli bir role sahip bulunuyor.

Atilla Gidergi Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitiren  Gidergi, iş yaşamına 1997 senesinde  KaleKalıp Makina ve Kalıp Sanayi A.Ş.’de Envanter Yönetim Şefi olarak adım attı. 1999 senesinde Çelik Halat A.Ş.’de Üretim Şefi olarak çalışmaya başlayan Gidergi, Pirelli Türkiye ailesine ilk defa 2002 senesinde katıldı. Pirelli’de Üretim Mühendisi olarak göreve başlayan Gidergi, Pirelli Türkiye’deki 17 seneyi aşkın kariyerinde üretim, planlama ve operasyon gibi alanlarda birçok önemli görev ve sorumluluk üstlenmiştir. 

Efe isminde bir erkek çocuğa sahip olan Gidergi, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını