Petrol Ofisi’nde üst düzey atama

Türkiye’de madeni yağlar, akaryakıt ve kimyasal sektörünün öncüsü Petrol Ofisi’nin Chief Human Resources Officer (CHRO) pozisyonunda atama gerçekleşti.

Petrol Ofisi’nde üst düzey atama
Robot Zirvesi

İnsan Kaynakları alanında oldukça fazla deneyime sahip Neslihan Yalçın, Türkiye’nin en büyük üçüncü şirketi olarak kabul edilen Petrol Ofisi’nde Chief Human Resources Officer (CHRO) olarak atandı. İnsan Kaynakları departmanındaki tecrübesi gereğince özellikle kendisine verilen görev sonrası açıklama yapan Yalçın, Petrol Ofisi’nin Türkiye’deki en güçlü ilk üç şirketi arasında olduğuna vurgu yaptı. Şirketin en yaygın bayi ağına da sahip olduğunu belirten Yalçın, bu denli köklü bir geçmişe sahip olan bir şirketin İnsan Kaynakları’nı yönetecek olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

NESLİHAN YALÇIN KİMDİR?

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Neslihan Yalçın, Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme dalında master eğitimini tamamlamıştır. Profesyonel çalışma hayatına 1996 yılında KOÇ Holding bünyesindeki Arçelik ve Amerikan Hastanesi içerisinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak başlamış olan Yalçın, 2006 yılına kadar istikrarlı bir şekilde buradaki çalışmalarını sürdürmüştür. 2006 yılında AMS Havacılık Grubu’nun İnsan Kaynakları Direktörü olarak iş hayatına devam eden Yalçın, 2008’den 2017 yılına kadar ise Accenture Danışmanlık’ta İnsan Kaynakları Gelişim Direktörü olarak görev aldı. İngilizce Almanca dillerine hakimiyeti oldukça güçlü olan Yalçın son olarak Korn Ferry Danışmanlık bünyesinde İnsan Kaynakları Danışmanı ve Ortak olarak aralarında Petrol Ofisi’nin de bulunduğu birçok farklı firmaya İnsan Kaynakları alanında Danışmanlık hizmeti de vermiştir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 16:58
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını