banner1322
x

PETLAS’A YENİ GENEL MÜDÜR

Türkiye’nin yerli sermayeli sanayi firması Abdulkadir Özcan A.Ş. (AKO Grup) bünyesinde olan PETLAS’ta üst düzey görev değişikliği yaşandı.

PETLAS’A YENİ GENEL MÜDÜR
Endüstri 40 Zirvesi

PETLAS’ın yeni Genel Müdürü, lastik endüstrisinde 25 senelik bir uluslararası deneyime sahip olan Hakan Yalnız oldu.

AKO Grup Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Özcan, Hakan Yalnız’ın PETLAS Genel Müdürü olarak göreve başlamasına dair, “Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından PETLAS, ülkemiz ekonomisine katkılarını görev bayrağını devralan yeni Genel Müdür Hakan Yalnız liderliğinde sürdürecek. Şirketimizin başarılarında önemli pay sahibi olan ve yıl sonu itibarı ile emekli olan Yahya Ertem’e hizmetlerinden ve katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz ve kendisine bundan sonraki hayatı için en iyi dileklerimizi iletiyoruz” şeklinde konuştu

PETLAS Genel Müdürü olarak görevine adım atanHakan Yalnız, geçmişte Milano merkezli uluslararası endüstriyel lastik üreticisi Prometeon Tyre Group bünyesinde Üretimden Sorumlu Üst Yönetici (Chief Manufacturing Officer) olarak çalışmış ve şirketin 4 tepe yöneticisinden biri olarak dünya genelindeki üretim sorumluluğunu üstlenmişti. 2019 senesinde atandığı bu görev öncesinde yine aynı şirket bünyesinde EMEA Bölgesi Endüstri Direktörü olarak görev yapan Hakan Yalnız, 2020 yılı Haziran ayında kendi kararı ile Türkiye’ye geri dönmüştü.

Lastik sektöründeki kariyerine Pirelli bünyesinde 1995 senesinde adım atan Hakan Yalnız, şirketin “İyileştirme-Geliştirme” kısmında görev aldıktan sonra, İtalya’nın Milano kentinde yer alan Ar-Ge Merkezinde Araştırma ve Geliştirme Asistanı olarak görev yaptı. Hakan Yalnız’ın ilk yöneticilik görevi, 1999 yılında Pirelli Türkiye Karışım Fabrikası Müdürlüğü oldu. 2003 senesinde şirketin İtalya – Torino’da yer alan fabrikasına Üretim Müdürü olarak atanan Hakan Yalnız, yurt dışındaki bu ilk yöneticilik görevinin ardından, 2006 yılında şirket bünyesinde Türkiye Kalite ve Teknoloji Müdürlüğü görevine getirildi. 2008 yılında şirketin son teknoloji ile tasarlanan Romanya Üretim Tesisinde Fabrika Müdürü olarak atanan Hakan Yalnız, 2013 senesinde ülkesine dönerek Türkiye Fabrika Direktörlüğü görevini üstlendi.

Pirelli ve Prometeon’un 2017 senesinde ayrılması sonrasında, Prometeon Fabrika Direktörlüğüne getirilen ve şirketin Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapan Hakan Yalnız, sonraki dönemde İtalya’ya giderek grubun dünya genelinde üretim sorumluluğu görevini üstlendi. 

1967 senesinde İzmit’te doğan Hakan Yalnız, Türkiye’de gerçekleştirdiği ilk ve orta öğretim sonrasında eğitimine, öğrenci değişim programı çerçevesinde gittiği ABD’de sürdürdü ve liseyi burada bitirdi. Hakan Yalnız, lise öğrenimi sonrasında yükseköğrenimini Güney Carolina Üniversitesi İşletme ve İş Yönetimi Bölümünde tamamladı. Evli ve iki çocuk babası olan Hakan Yalnız, İngilizce ve İtalyanca dillerini bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayriye yilmaz
Hayriye yilmaz - 1 yıl Önce

Görevinde başarılar dilerim eski çalışan olarakçok daha ileriye taşıtaçağına inanıyorum tecrübeleriyle bu görülüyor benim kızımıda işe alsa keşje iş sağlığı güvenliği uzmanı aynı zamanda hemşire

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını