PepsiCo Türkiye'de üst düzey görev değişiklikleri

PepsiCo Türkiye Genel Müdürü olan Levent Yüksel, PepsiCo Avrupa Transformasyon Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevine getirilirken, Doğu Avrupa ve Sahra Altı Afrika Yiyecek Kategorisi Genel Müdürü Ece Aksel de PepsiCo Türkiye Genel Müdürü, Kıdemli Başkan Yardımcısı görevine atandı.

PepsiCo Türkiye'de üst düzey görev değişiklikleri
EndüstrideAra - Haber Detay

PepsiCo Türkiye, yurt dışına güçlü ve başarılı liderleri üst üste ihraç ederken, kadının iş hayatındaki yerini sağlamlaştırmak adına yaptığı yatırımların meyvesini de toplamayı sürdürüyor.

Bu kapsamda 1 Kasım 2019 tarihinden itibaren başlıyarak PepsiCo bünyesinde önemli bir görev değişimi yaşandı. PepsiCo Türkiye’de üç buçuk senedir başarılı bir şekilde çalışan PepsiCo Türkiye Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Levent Yüksel, Avrupa Transformasyon Kıdemli Başkan Yardımcısı görevine atandı. Yerine ise PepsiCo’nun başarılı kadın yöneticilerinden Doğu Avrupa ve Sahra Altı Afrika Yiyecek Kategorisi Genel Müdürü, Kıdemli Başkan Yardımcısı Ece Aksel, PepsiCo Türkiye Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

Levent Yüksel, geçtiğimiz üç buçuk sene boyunca PepsiCo Türkiye’yi küresel ekonomik ve finansal dalgalanmalara karşın başarılı bir şekilde yönetmiş, elde edilen güçlü ve sürdürülebilir sonuçlar, gerçekleştirilen kritik dönüşümlerle PepsiCo Türkiye’yi geleceğe hazırlama yolunda önemli adımlar atmıştı. Levent Yüksel, PepsiCo Avrupa Sektörü İcra Komitesindeki yeni görevinde dönüşüm ajandasına liderlik edecek, sürdürülebilir büyümeyi destekleyecek organizasyonel yetkinlikler, teknolojik dönüşüm ve verimlilik gibi konulara ağırlık verecek.

PepsiCo Türkiye’nin yeni genel müdürü olan Ece Aksel ise son görevinde sorumlu olduğu Doğu Avrupa ve Sahra Altı Afrika Bölgesi Yiyecek kategorisini, yüksek performans ve kategori büyüme sonuçları ile yönetmiştir. Aksel, bu dönemde oluşturduğu güçlü ekip, organizasyon ve iş ajandası ile işlerin gelecekte de aynı başarıyla devam edebilmesini sağlayacak yapının oluşturulmasına liderlik etmiştir. Ece Aksel’in PepsiCo Türkiye ekibinin başına getirilmesiyle beraber, 12 kişiden meydana gelen PepsiCo Türkiye İcra Kurulu’nda kadın üye sayısı 7’ye çıktı. Böyleşikle PepsiCo Türkiye İcra Kurulu’ndaki kadın üye oranı yüzde 58’i geçti.

YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler