banner1322
x

Pay-Mak Makina Firma Müdürü Cumhur Yiğit’in iş gündemi…

Üretim hattında robot kullanan her firma için robot bıçağı üreten Pay-Mak Makina’nın Firma Müdürü Cumhur Yiğit, ST Robot Yatırımları Dergisi’ne verdiği röportajda 2019 yılı iş gündemlerini anlattı.

Pay-Mak Makina Firma Müdürü Cumhur Yiğit’in iş gündemi…
Robot Zirvesi

Bursa’da üç ortak tarafından 1990 yılında kurulan Pay-Mak Makina ‘Eski Garaj’da başladığı faaliyetlerine bugün sanayinin merkezi olarak kabul edilen ‘Küçük Sanayi’ bölgesinde devam ediyor. Medikal sektöründen gıdaya kadar birçok alana hizmet sunan Pay-Mak, üretimde robot kullanan her firma için robot bıçağı üretimi yapıyor.

ST Robot Yatırımları Dergisi’ne verdiği röportajda Pay-Mak Makina’nın 2018 yılını değerlendiren ve 2019 hedeflerini anlatan Firma Sahibi Cumhur Yiğit ilk olarak yurtdışından gelen makinaları kendi bünyelerinde üretmek için çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

‘HEDEFİMİZ ULUSLARARASI ARENA’

Türkiye’de üretim yapan firmaların makinalarını fahiş fiyat aralıklarında yurtdışından aldıklarını vurgulayan Yiğit, çok daha uygun fiyatlara herkesin ulaşabileceği ve yüzde 100 yerli ve milli makinalar üretme konusunu oldukça önemsediklerini belirtti. Konuya ilişkin çalışmalarını hız kesmeden yürüttüklerini de sözlerine ekleyen Yiğit, tel erezyon ve CNC’ler ile tüm bunları bileyebilecekleri bir adet makina tedarik edeceklerini, kısa ve orta vadeli hedef olarak ise bünyelerindeki makina parkurunu büyüteceklerini söyledi.

Asıl hedeflerinin uluslararası pazarda alıcıya çıkmak olduğunu kaydeden Yiğit, gerek fuarlar gerek ise medya ile firmalarının hedefleri doğrultusunda tanıtımlarını yapacaklarını belirtti. Yurtdışı pazarında özellikle Ortadoğu, Kuzey Afrika ve İran’a odaklanmak istediklerini aktaran Yiğit, yeni gelişmekte olan bu konumlara ihracat yapmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 14:05
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını