banner1322
x

Panasonic Eco Solutions Türkiye İcra Kurulu Üyesi Orhan Ünal’ın iş gündemi…

Gelişen teknolojiye ayak uydurabilenlerin kazanacağını vurgulayan Ünal, Ar-Ge’ye yatırım yapanların kazanacağını vurguladı.

Panasonic Eco Solutions Türkiye İcra Kurulu Üyesi Orhan Ünal’ın iş gündemi…
Endüstrideara

Türkiye’de ve dünyada teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Hızla değişmeye ve gelişmeye devam eden teknolojiye ayak uydurmak işletmecilerin ajandalarında birinci sıraya gelmiş durumda. Hal böyle iken Türkiye’de de kendi teknolojilerini üretmek adına birçok farklı çalışmalara imza atan şirketler baş gösteriyor. Özellikle Ar-Ge merkezleri için devletin verdiği teşviklerin de gündeme geldiği şu dönemde Panasonic Eco Solutions Türkiye, İcra Kurulu Üyesi Orhan Ünal, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. İnovasyonun dünyayı değiştirdiğini belirten Ünal, Ar-Ge’ye yatırım yapanların kazanacağını söyledi.

İNOVASYON DÜNYAYI DEĞİŞTİRİYOR, AR-GE’YE YATIRIM YAPAN KAZANIYOR... 

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte global rekabet de artıyor. Kuruluşların ve markaların artan rekabet ortamında avantaj sağlamalarının yolu da farklılaşmaktan geçiyor. Bunun için de inovasyona ve Ar-Ge’ye yatırım yapmak gerekiyor. Bilim ve teknolojinin ekonomik ve toplumsal yarar sağlayacak şekilde yenilenmesi olarak tanımlayabileceğimiz inovasyonun, bugün olduğu gibi gelecekte de önemini koruması bekleniyor. Panasonic Eco Solutions Türkiye olarak bizler de müşteri beklentilerini öngören çözümler üretmek ve yenilikçi ürünleri pazara sunmak için Ar-Ge, inovasyon ve tasarım çalışmalarını başarı ile sürdürüyoruz. 

Ar-Ge için şirketlerin ayırdıkları bütçe genel itibariyle Türkiye’de oldukça az bulunuyor. Bu konuyla ilgili de konuşan Ünal, Panasonic ailesi olarak Ar-Ge süreçlerine ayırdıkları bütçenin Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde olduğunu vurguladı. 60’tan fazla Ar-Ge merkezi çalışanları olduğunu kaydeden Ünal, sadece 2017 yılının ilk yarısında Türkiye’de en fazla patent başvurusu yapan şirketler arasında dokuzuncu sıraya geldiklerinin de altını çizdi. 

Gelişen teknolojiyle birlikte müşteri beklentilerinin de oldukça değiştiğini ve bu beklentileri karşılamak adına oldukça yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Ünal, inovatif ürünlerin yeni ürünlerden daha önemli bir hale geldiğinin altını çizdi. Sektörlerinde ihtiyaç duyulan teknolojilerin hepsini en üst derecede kullandıklarını da anlatan Ünal, yaşanılan dönemde artık müşterilerin daha çok katma değer aradıklarını da unutulmaması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 02:48
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını