banner1322
x

PAGDER Genel Sekreteri Dr. Selçuk Mutlu’nun iş gündemi…

ST Endüstri Medya’ya konuşan Dr. Mutlu, Türkiye’deki plastik sektörüne yönelik yakın dönem öngörülerini anlattı. Dr. Mutlu PAGDER olarak 2019 hedeflerinden de bahsetti.

PAGDER Genel Sekreteri Dr. Selçuk Mutlu’nun iş gündemi…
Endüstrideara

Plastik sektörünün kullanım alanlarından bahseden PAGDER Genel Sektreteri Dr. Selçuk Mutlu “Plastik uzay çağının materyali olarak nitelendirilmekte. Çünkü çok yeni bir tarihi var. 1950’li yıllar itibariyle kullanılmaya başlandı plastik. Plastik aynı zamanda, bizim geleneksel materyallerimiz dediğimiz demir, bakır ve alüminyum gibi materyallerin de yerini alabilen bir yapıda. Şu andaki teknolojiyle bu tip kompozit malzemeler özellikle havacılık ve uzay sanayinde cam – elyaf ya da karbon – elyaf şeklinde karıştırılarak kullanılıyor. Tüm bunlara ek olarak görüyoruz ki plastiğin kullanım alanları her geçen gün artıyor. Çünkü biraz önce de bahsettiğim geleneksel materyallerimiz ile aynı özellikleri gösterebiliyor. Öngörüm odur ki plastik sektörü tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önümüzdeki dönemlerde büyümeye devam edecektir.” dedi.

Türkiye’deki döviz durumunun tüm sektörler olduğu gibi plastik sektörünü de ihracata yönelttiğinin altını çizen Dr. Mutlu, “2019 yılı ihracat yılı olacaktır.” açıklamasında bulundu. İhracata odaklanmanın piyasalarda rahatlamaya yol açacağını anlatan Dr. Mutlu, “Bu sayede 2019 yılında önümüzü daha net görebileceğiz.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 12:16
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını