Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç’ün iş gündemi…

Koç Topluluğu şirketlerinden biri olan Otokar’ın, açıklanan 2018 yılı finansal sonuçlarını değerlendiren Görgüç, 2019 yılı hedeflerini de anlattı.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç’ün iş gündemi…
Robot Zirvesi

Bir Türk otobüs markası olan Otokar’ın 2018 yılı finansal sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz yıl finansal sonuçlarını değerlendiren ve 2019 yılı hedeflerini paylaşan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, global ölçekte bir marka olma yolunda cesur adımlarla ilerlediklerini kaydetti. 2018 yılını 1 milyar 679 milyon TL'lik ciro ile kapattıklarını belirten Görgüç, global bir oyuncu olma amaçlarını ulaşmak adına oldukça cesur adımlarla yollarına devam ettiklerini söyledi. Otokar olarak 2018 yılında, bir önceki yıla oranla ihracatlarını ikiye katladıklarının altını çizen Görgün, net kârlarınınsa yüzde 65 yükseliş ile 164 milyon TL oranına yükseldiğini belirtti.


“TEKNOLOJİ DE İHRAÇ EDİYORUZ”

Otokar olarak ihracatta yakaladıkları başarıda önemli ihracat anlaşmalarının etkisi olduğunu belirten Görgüç, 
2018’e teslimatlarına geçtiğimiz yıl başladıkları ve 2019 yılında da devam edecekleri iki ihracat projelerinin damga vurduğunu belirtti. Bu projelerden ilkinin, Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri’nin zırhlı araç tedariğine ilişkin sözleşmesi olduğunu kaydeden Görgüç, ikincisininse, Bükreş Belediyesi’nin açmış olduğu otobüs ihalesini kazanmaları olduğunu söyledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 15:10
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını