OPET’te üst düzey atama

Akaryakıtta sektörünün öncü firmalarından olan OPET’tin Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda atama gerçekleşti.

OPET’te üst düzey atama
Endüstrideara

Kurulduğu 1982 yılından beri madeni yağ ve akaryakıt alanlarında sektörünün öncü kuruluşu haline gelen OPET’te üst düzey atama yapıldı. Gerçekleşen bu atamayla birlikte OPET’in Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevine Murat Zengin geldi. Zengin, 1 Mart 2019 itibariyle yeni görevine başladı.

MURAT ZENGİN KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi’nin Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Murat Zengin, daha sonra Bilkent Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.  Profesyonel çalışma hayatına 1998 senesinde Evyap’ta başlayan Zengin, burada Marka Müdürü olarak görev almıştır. Yine Evyap’ta Pazarlama Müdürü olarak da görev almış olan Zengin, 2004’te Ülker markasının Pazarlama, Kişisel Bakım Ürünleri ve Yeni İş Geliştirme birimlerinde Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda çalışmalarını sürdürmüştür. Zengin, daha sonra 2007’den 2010’a kadar Ajans Ultra’da Başkan Yardımcılığı yapmıştır ve 2010’da ise Uludağ İçecek’e katılmıştır. 2019’a dek burada Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmüş olan Zengin, 1 Mart 2019 itibariyle ise OPET’in Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 15:37
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını