banner1013
x

NOVARTİS TÜRKİYE SAĞLIK ÇÖZÜMLERİ DİREKTÖRÜ DR. MURAT AŞIK OLDU

Novartis Türkiye Sağlık Çözümleri Direktörlüğü görevine Dr. Murat Aşık getirildi. Kısa bir süre önce kurulan Sağlık Çözümleri iş birimi kapsamında Aşık, Tedavi Hizmetleri ve Yeni Moleküller ekiplerine liderlik edecek.

NOVARTİS TÜRKİYE SAĞLIK ÇÖZÜMLERİ DİREKTÖRÜ DR. MURAT AŞIK OLDU
EndüstrideAra1

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitiren Dr. Murat Aşık, uzmanlık eğitimini aynı üniversitede İç Hastalıkları alanında yaptı. İş hayatına 2000 senesinde çeşitli özel ve kamu kuruluşlarında iç hastalıkları, acil ve yoğun bakım hekimi olarak adım atan Aşık, sonrasında Özel Okmeydanı Hastanesi’nin başhekimliği görevini icra etti. Başhekimlik görevinden sonra MSD’de 16 sene süresince medikal, pazarlama, pazar erişim, sağlık politikası, kurumsal iletişim, kurumsal sosyal sorumluluk gibi farklı alanlarda görev aldı. 2011 senesinder MSD’nin İsviçre ofisine transfer olarak Orta Doğu, Doğu Avrupa ve Afrika’dan sorumlu Sağlık Politikaları Direktörü olarak görev yapan Aşık, aynı sene Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını bitirdi
 
2019 senesinde Türkiye’ye dönen ve Acıbadem Sağlık Grubu’nda medikal, klinik, araştırma, inovasyon ve ticarileşme konularını kapsayan görevlerde yer alan Dr. Murat Aşık, evli ve bir evalt sahibidir.

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler