NESTLÉ TÜRKİYE’YE YENİ CEO

Nestlé çatısı atında 27 senedir farklı bölgelerin üst düzey yönetimlerinde görev alan Leszek Wacirz, Nestlé Türkiye’nin yeni genel müdürü olarak görevlendirildi. Leszek Wacirz görevine 1 Ocak 2022 itibarıyla başlayacak.

NESTLÉ TÜRKİYE’YE YENİ CEO
Enerji Zirvesi

Dünyanın önemli gıda şirketlerinden birisi olan Nestlé’nin Yönetim Kurulu, daha çevik bir iş modeli oluşturulması hedefiyle faaliyetlerine, yeni bir bölge yapılanmasıyla devam etme kararı aldı. 2022 senesi itibarıyla uygulamaya geçecek yapısal değişiklik doğrultusunda, Nestlé Türkiye CEO’su olarak görev yapmakta olan Yasser Abdul Malak Asya, Okyanusya ve Afrika Bölgesi'ndeki Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nin Genel Müdürü olarak görevlendirildi. Geçmiş tecrübeleri dolayısıyla ilgili bölgeyi çok yakından bilen Yasser Abdul Malak, Türkiye’deki koltuğunu ise Nestlé bünyesinde 27 senedir üst düzey pozisyonlara liderlik eden Leszek Wacirz’e devretti. Son olarak Nestlé Güneydoğu Pazarı (Adriyatik, Bulgaristan, Romanya) Genel Müdürü ve Romanya Ülke Müdürü olarak görev yapan Leszek Wacirz, Türkiye’deki görevine 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla başlayacak. Hızlı tüketim ürünleri sektöründeki önemli tecrübesi, güçlü liderliği, global vizyonu ve yönetim uzmanlığı ile Wacirz, Nestlé dünyasının en önemli pazarlarından olan Nestlé Türkiye’nin yönetiminden sorumlu olacak.

LESZEK WACIRZ KİMDİR?

Polonya’da dünyaya gelen 57 yaşındaki Leszek Wacirz, Yabancı Diller bölümünde lisans derecesi aldı. İş hayatına 1994 senesinde Nestlé Polonya’da Satış Temsilcisi olarak adım attı ve daha sonra Polonya’da Kurumsal Satış Direktörlüğü görevine yükseldi. 2006 senesinde Nestlé Polonya Dondurma Genel Müdürlüğü ve 2007 senesinde Gıda İşletme Müdürlüğü pozisyonlarına getirildi. 2013 senesinde İtalyan Buitoni Markası İşletme Gıda Müdürü oldu, 2017 yılında Nestlé Romanya'nın ülke müdürlüğünü üstlendi. Çevik ve gelişim odaklı yönetim anlayışına sahip olan Leszek Wacirz, Nisan 2020'de, 9 ülkeden (Adriyatik Ülkeleri, Bulgaristan, evlat sahibi olan Wacirz, Nestlé Yönetim Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda hayata geçirilen yeni bölge yapılanması kapsamında, Ocak 2022 tarihinde Nestlé Türkiye Genel Müdürü olarak görevlendirildi. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını