banner1322
x

NESTLÉ TÜRKİYE’NİN YENİ CEO’SU YASSER ABDUL MALAK OLARAK BELİRLENDİ

Nestlé bünyesinde 22 senedir farklıüst düzey pozisyonlarda görev alan ve hızlı tüketim ürünleri sektöründe güçlü bir birikime sahip olan Yasser Abdul Malak, Nestlé Türkiye’nin yeni genel müdürü olarak belirlendi

NESTLÉ TÜRKİYE’NİN YENİ CEO’SU YASSER ABDUL MALAK OLARAK BELİRLENDİ
Endüstri 40 Zirvesi

Nestlé Türkiye Genel Müdürlüğü görevini iki senedir başarıyla icra eden ve Mart 2021 itibarıyla emekliye ayrılan Ansgar Bornemann, koltuğunu Yasser Abdul Malak devraldı. 1 Nisan 2021 itibarıyla yeni görevine adım atan Yasser Abdul Malak, Nestlé’nin İsviçre’deki merkezinde Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Sütlü İçecekler İş Birimi Liderliğini gereçkleştiriyordu. Küresel bakış açısı ve yönetim uzmanlığı ile görevi süresince önemli başarılara damgasını vuran Yasser Abdul Malak, bundan böyle Nestlé Türkiye’nin yönetiminden sorumlu olacak. 

YASSER ABDUL MALAK KİMDİR?

Lübnan’da dünyaya gelen 45 yaşındaki Yasser Abdul Malak, Beyrut Lübnan Amerikan Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. İş hayatına 1997 senesinde Publi-Graphics Reklamcılık Grubu'ndaadım atan ve yöneticilik görevlerinde yer alan Yasser Abdul Malak, Nestlé Suudi Arabistan Ticari Pazarlama Müdürü olarak 1999 senesinde Nestlé bünyesine katıldı. Ardından Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre ve Güney Afrika'da çeşitli ticari pozisyonlarda yer aldı. 2012 senesinde İran’da Nestlé Ülke Yöneticisi pozisyonunu getirildi ve 2015 senesinde Mısır’da Nestlé Doğu Afrika Bölgesi Genel Müdür ve CEO’luk görevini başarıyla icra etti. 2018 senesinde Nestlé İsviçre’de Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Sütlü İçecekler İş Birimi Lideri olarak atandı.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını