banner1322
x

MÜMSAD’IN YENİ BAŞKANI BELLİ OLDU

Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği’nin 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, 15 - senedir başkanlık görevini icra eden Metin Yurdagül onursal başkan unvanını alırken, son 5 senedir MÜMSAD Genel Koordinatörlüğünü yerine getiren Gıda Mühendisi Ebru Akdağ ise yönetim kurulu başkanı oldu.

MÜMSAD’IN YENİ BAŞKANI BELLİ OLDU
Endüstrideara

Dondurulmuş ürünler, bitki ve meyve çayları, margarin, toz gıdalar ve kuru çorbalar gibi son dönemlerde hızlı bir biçimde büyüme gösteren gıdaların üreticilerini çatısı altında toplayan MÜMSAD’ın 15. Olağan Genel Kurulu, İstanbul’da gerçekleştirildi. Genel kurulda seçilen yönetim kurulunun kendi içinde yaptığı toplantısında, başkan olarak Ebru Akdağ belirlendi

YENİ DÖNEMDE YENİ BİR BAŞKAN

MÜMSAD’ın 2022-2024 dönemi için başkanlık görevine getirilen Ebru Akdağ konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Beş yıldır genel koordinatörlüğünü yürüttüğüm MÜMSAD’ın yeni başkanı olmak ve meşaleyi Metin Yurdagül gibi bir duayenden teslim almak benim için çok gurur verici. MÜMSAD bambaşka dinamiklere sahip birçok gıda kategorisinin temsilcisi olarak gıda alanında yapılması gerekenlere farklı perspektiflerden bakma avantajına sahip. Gıda multi-disipliner bir alan, biz de bu bilinçle hem kendi sektörümüz oyuncularının tecrübelerinden faydalanmayı hem de beslenme, tıp, tarım, eczacılık gibi alanlardan paydaşlarımızla ortak hareketi ilke edinerek ilerliyoruz.  Önümüzdeki dönemde de halk sağlığını gözeterek tüketicinin doğru bilgilendirilmesi ve sektörün gelişimi adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” 

METİN YURDAGÜL’E ONURSAL BAŞKANLIK UNVANI

Yeni yönetimin seçilmesinden sonra 2004 senesinde MÜMSAD’ın kurucu üyeleri arasında bulunan ve tam 15 senedir başkanlık görevini icra eden Metin Yurdagül’e de onursal başkanlık plaketi takdim edildi. Plaketi veren Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü, Metin Yurdagül’e, gıda sektörüne ve derneğe katkılarından ötürü teşekkür etti. MÜMSAD Onursal Başkanı Metin Yurdagül ise konuyla ilgili olarak şöyle dedi: “Öncelikle yeni başkanımıza ve yönetime başarılar diliyorum. 55 yılımı yağ sektöründe geçirdim. Uzun yıllardır Türkiye’de margarin sanayiinin gelişimi, kalitesi ve güvenliği adına MÜMSAD olarak siz değerli arkadaşlarımız ile bir derneğin çok ötesinde işlere imza attık. Şimdiye kadar birlikte çalıştığım tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yıllardır emek verdiğim bu dernek tarafından onursal başkan seçilmiş olmaktan gerçekten büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum.”

Gıda sektörünün önde gelen sanayicileri tarafından 2004 senesinde kurulan MÜMSAD çatısı altında bugün 18 firma ve 36 üye yer alıyor. MÜMSAD gıda alanında bilgi kirliliğiyle mücadele söz konusu olduğunda akla gelen ilk kurumlar arasında bulunuyor.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını