MOBIL OIL’DEN ÜST DÜZEY ATAMA

ExxonMobil Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Stratejik Otomotiv Müşteriler Müdürü olan Eda Demir, ExxonMobil Madeni Yağlar Bölümü Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Sürdürülebilirlik Yöneticiliği görevine getirildi.

MOBIL OIL’DEN ÜST DÜZEY ATAMA
Robot Zirvesi

Ülkemizde 117 senedir madeni yağların üretimi ve pazarlanması hususunda faaliyetlerini gereçkleştiren Mobil Oil Türk A.Ş.’de üst düzey bir atama yaşandı. ExxonMobil Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Stratejik Otomotiv Müşteriler Müdürü Eda Demir, ExxonMobil Madeni Yağlar Bölümü Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Sürdürülebilirlik Yöneticiliği görevine atandı. Demir, yeni görevi ile beraber Mobil Oil A.Ş.’nin en önemli gündem maddeleri arasında yer alan sürdürülebilirlik konusu özelindeki proje süreçlerinden sorumlu olacak. Demir, sürdürülebilirlik odaklı ürün ve projelerin başlatılması, söz konusu projelerin global alandaki koordinasyonunun sağlanması, konu özelinde globalde yürütülen çalışmaların uyarlanması gibi konularda çalışmalar gerçekleştirecek.

AVRUPA, AFRİKA VE ORTADOĞU’DAKİ EKİPLERDEN SORUMLUYDU

Lisans öğrenimine Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde başlayan Demir, yüksek lisans öğrenimini ise Yeditepe Üniversitesi’nde yaptı. İş yaşamına 1997 senesinde adım atan Demir, Mobil Oil Türk A.Ş.’de 25 seneye yakın bir süredir ulusal ve uluslararası bir çok farklı işlerde görev yaptı. Demir, bu kapsamda satış ve pazarlama alanında yurt içi ve Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’yu kapsayan geniş bir coğrafyadaki çok sayıda müşteriye hizmet sunan sorumlu ekiplere yöneticilik yaptı. Kariyerinin son 13 senesini satış yöneticisi olarak tamamlayan Demir, ExxonMobil Madeni Yağlar Bölümü Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Sürdürülebilirlik Yöneticiliği görevine atandı.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını