Mitsubishi Electric'e yeni genel müdür

Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş., Kurumsal Finans Bölümü’nün Genel Müdürlük görevine Kerem Ongan getirildi.

Mitsubishi Electric'e yeni genel müdür
EndüstrideAra2

Klima, endüstriyel otomasyon, robot teknolojileri ve CNC mekatronik sistemler daha pek çok farklı sektörde yer alan yüksek teknoloji şirketi Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş.’nin Kurumsal Finans Bölümü’nün yeni Genel Müdürü olarak Kerem Ongan seçildi. Finans ve operasyon yönetiminde 25 senelik bir tecrübeye sahip olan ve multi-milyar dolar değerindeki global kuruluşların yanı sıra start-up’lar da dahil çok sayıda şirkette sonuç odaklı ve başarılı çalışmalarda bulunan Ongan, firmanın finansal operasyonlarının yönetimini üstlenecek.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 'ni bitiren Kerem Ongan, New York Institute of Technology Üniversitesi’nde Finans MBA eğitimi gördı. Finansal analist olarak 1992-1997 senlerindeürkiye, Rusya ve ABD’de farklı şirketlerde görev alan Kerem Ongan, ardından yaklaşık 17 sene süresince Coca-Cola’da üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Coca-Cola’da sırasıyla Avrasya bölgesinden sorumlu Kıdemli İş Analisti, Çek & Slovak bölgesinden sorumlu Planlama ve Bütçe Müdürü, Orta Avrupa Avrasya & Ortadoğu Grubu ile Kuzey Asya Avrasya ve Ortadoğu Grubu’ndan sorumlu Ticari Finans Müdürü, Orta Avrupa Bölümü Finansal Analiz Müdürü, Orta Amerika Bölgesi Kıdemli Finans Müdürü ve Coca-Cola İçecek Uluslararası Operasyonlar Finans Direktörü olarak görev yapan Ongan, daha sonra Sütaş Süt ve Süt Ürünleri A.Ş.’de Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Yıldız Holding’te Performans Yönetimi ve Gözde Girişim Sermayesi bünyesinde CFO olarak iş yaşamını sürdüren Ongan, Eylül 2019 itibariyle Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş. Kurumsal Finans Bölümü Genel Müdürü olarak şirketin tüm finansal operasyonlarını yönetti..

İleri derecede İngilizce’nin dışınca İspanyolca da bilen Kerem Ongan’ın hobileri arasında scuba dalış, seyahat, yelkencilik ve balık tutmak bulunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 18:19
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler