banner1339
x

MİCROSOFT TÜRKİYE'YE YENİ GENEL MÜDÜR

Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Levent Özbilgin oldu. Özbilgin'in görevine 5 Ekim'de başlayacağı bildirildi.

MİCROSOFT TÜRKİYE'YE YENİ GENEL MÜDÜR
Enerji Zirvesi

CEM KARATAY -  Microsoft Türkiye’de genel müdürlük görevine Levent Özbilgin'in getirildiği ve görevine 5 Ekim 2020 tarihinde başlayacağı bildirildi.

Bilişim ve iletişim teknolojileri alanında 20 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Özbilgin, daha önce Ericsson İngiltere’de, Vodafone Satış ve Dijital Servislerden Sorumlu Global Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve kariyeri boyunca HP ve Alcatel-Lucent gibi global bilişim şirketlerinde ülke yönetimi ve satış gibi önemli pozisyonlarda görev aldı.

Batı Avrupa, İngiltere, ABD, Orta Doğu, Güney Doğu Asya ve Türkiye bölgelerinde yoğun satış deneyimi bulunan Özbilgin, 1996 yılında İTÜ Mühendislik Yönetimi Bölümü’nden lisans derecesini aldı, 1998’de ise George Washington Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Bilişim Sistemleri alanında yüksek lisansını tamamladı.

Özbilgin, Microsoft Türkiye Genel Müdürü olarak başlayacağı yeni göreviyle ilgili şunları söyledi:

“Microsoft Türkiye Ailesi’ne katıldığım için çok mutluyum. Türkiye’de güçlü ve yaratıcı bir ekibe sahibiz, birlikte çıtayı daha da yukarı taşıyacağımıza inanıyorum. Microsoft’un tüm bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için onlara güç katma misyonunu ülkemizde başarıyla hayata geçireceğimize eminim. Bu kapsamda, ufuktaki büyük fırsatların izinde, ülkemizin dijital dönüşümüne katkı sağlamaya ve ekonomik büyümeyi desteklemeye devam edeceğiz. İş ortaklarımız ve müşterilerimizle çıktığımız yolda sürdürülebilir büyüme için çalışıyor; müşterilerimize büyüme stratejilerinde güvenilir teknoloji ortağı olarak destek veriyoruz. Ülkemizin ulusal planları çerçevesinde, Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgede bir teknoloji ve inovasyon üssüne dönüşmesi için başta istihdam olmak üzere gereken tüm adımları atmayı hedefliyoruz”.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 10:51
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını