banner1322
x

MICROSOFT GLOBAL YÖNETİMİNE TÜRKİYE DAMGASI

2005 senesinden beri Microsoft’da farklı pozisyonlarda görev üstelnen Kadir Şener, 1 Mart 2021 itibarıyla Microsoft Global Kurumsal Teknoloji Strateji ve Satış Direktörü olarak atandı. Kadir Şener, Microsoft’un teknoloji satış ve stratejist ekibine liderlik edecek.

MICROSOFT GLOBAL YÖNETİMİNE TÜRKİYE DAMGASI
Enerji Zirvesi

Dijital transformasyon, inovasyon ve değişim yönetimi konularında uzman yeni nesil yöneticilerden olan Kadir Şener, bu yeni göreviyle Microsoft bulut ve kurumsal çözümlerinin yaygınlaştırılmasından küresel ölçekte sorumlu olacak. Kadir Şener, liderlik ettiği dünya genelinde binden fazla mühendis ve teknoloji satış profesyonelinden oluşan ekiple birlikte kurumsal müşterilerin teknoloji ve inovasyonla dijital dönüşümüne kılavuzluk edecek.
 
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren Kadir Şener, Microsoft’a 2005 senesinde, Avrupa Ortadoğu Bölgesinde Güvenlik Danışmanı olarak katıldı. Bu görevdeyken kamu kurumlarının yanı sıra finans ve telekom gibi dijital hizmetlerde öncü sektörlere hizmet veren Kadir Şener, 2007 senesinde İş Geliştirme Yöneticisi olarak Microsoft Amerika ekibine dahil oldu. Burada, ‘Windows Planlama ve Ekosistem’ projesinde çalışan ve Windows'ta kullanılan önemli çok sayıda özelliği tasarlayan mühendisler arasında yer alan Şener, Windows 7’nin uluslararası özellikleri ve Windows 8’in küresel planlamasında aktif rol aldı. 2011 yılında Microsoft Türkiye'ye dönen Kadir Şener, önce Sunucu ve Bulut Platformlarından Sorumlu İş Yöneticisi daha sonra da Windows ve Cihazlar Grup Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürdü. 2016 senesinde Microsoft Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Bulut ve Kurumsal Çözümler Grup Direktörlüğü görevine getirilen Şener, 2018 senesinden bu yana Orta Doğu Afrika Bölgesinde Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Teknoloji Strateji ekibine liderlik ediyordu.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını