MICHELIN TÜRKİYE’DE ÜST DÜZEY ATAMALAR

Michelin’in Türkiye’deki satış operasyonlarında görev değişimi yaşandı. Binek ve Hafif Ticari Lastiklerden Sorumlu Satış Direktörlüğüne Serhat Sezginsoy, Ağır Vasıta Satış Direktörlüğüne ise Erol Şimşir getirildi. Daha önce Ülke Satış Direktörü olarak görev yapmakta olan Sertan Akçagöz ise, Michelin Orta Avrupa Bölge Liderlik Ekibi’nde Yol Dışı Lastikler Satış Direktörü oldu.

MICHELIN TÜRKİYE’DE ÜST DÜZEY ATAMALAR
Endüstri 40 Zirvesi

Michelin’in Türkiye’deki satış operasyonlarında yeni atamalar yaşandı. Gerçekleştirilen atamalar ile Binek ve Hafif Ticari Lastikler Satış Direktörü görevini Serhat Sezginsoy üstlenirken, Ağır Vasıta Satış Direktörü ise Erol Şimşir olarak belirlendi.

Gerçekleştirilen atama ile Michelin’in binek ve hafif ticari lastikler için satış operasyonlarının başına geçen Serhat Sezginsoy, 2010 senesinde dahil olduğu Michelin’in Türkiye’deki satış operasyonlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Michelin Türkiye’de son olarak Bölge Satış Müdürü olarak görev alan Sezginsoy, Şubat ayı itibariyle Binek ve Hafif Ticari Lastiklerden Sorumlu Satış Direktörü olarak görevlendirildi.

Michelin Türkiye Ağır Vasıta Satış Direktörü pozisyonuna atanan Erol Şimşir ise, 2003 senesinden bu yana Michelin’in Türkiye’deki satış ve iş geliştirme operasyonlarında başarıyla çalıştıktan sonra, 2016 senesinde Bölge Satış Müdürü görevini üstlenmişti. Şimşir son 5,5 sene boyunca başarıyla yürüttüğü Bölge Satış Müdürü görevinden sonra Kasım 2021’den itibaren de Ağır Vasıta Satış Direktörü olarak şirketin ağır vasıta lastiklerinin satış stratejilerine yön vermeye başladı.

Bu önemli değişikliklerin öncesinde Türkiye’de tüm ürün gruplarından sorumlu Ülke Satış Direktörü olarak görev yapan Sertan Akçagöz ise, Kasım 2021’den itibaren Michelin Orta Avrupa Bölge Liderlik Ekibi’nde Yol Dışı Lastikler Satış Direktörü olarak görevlendirildi. Yeni göreviyle Michelin Orta Avrupa Bölge’de 21 ülkeden sorumlu olan Akçagöz, Türkiye’de edindiği 20 yılı aşkın deneyimini Michelin Orta Avrupa Bölgesine taşıyacak.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını