banner1322
x

METRO TÜRKİYE'YE YENİ CEO

Metro Türkiye’de 20 seneden faaladır önemli görevler üstlenen ve son olarak Metro Türkiye Operasyon Direktörlüğü görevini icra eden Sinem Türüng, Metro Türkiye'nin yeni CEO’su oldu.

METRO TÜRKİYE'YE YENİ CEO
Endüstri 40 Zirvesi

Metro Türkiye’de 20 seneden fazladır çeşitli görevlerde yer alan Sinem Türüng 1 Ekim tarihi itibariyle e Metro Türkiye’nin yeni CEO’su oluyor. 2018 senesinden beri Metro Türkiye’de CEO’luk görevini icra eden Boris Minialai ise Metro’nun FSD (Gıda Sevkiyat Operasyonları) şirketlerinden biri olan Pro à Pro’ya Genel Müdür olarak atandı. Metro Türkiye, Sinem Türüng liderliğinde, Türk mutfağına sahip çıkarak, Türk mutfak kültürünün gerçek potansiyelini ortaya çıkarmayı ve Türk şeflerinin gelişimine katkıda bulunarak dünyada hak ettikleri yere gelmelerini sağlamak gayesiyle çalışmalarına güçlü bir şekilde sürdürecek.

Metro Türkiye’ye Ekim 1999’da Türkiye’de Bütçe Planlama ve Raporlama Departmanı’nda katılan Türüng, geçmiş senelerde hem yurt içi hem de yurt dışı görevlerde yer aldı. Metro Global’de Asya, Rusya ve Ukrayna Bölgesi Bütçe Planlama ve Raporlama Grup Müdürlüğü yapan Türüng, Mayıs 2006 tarihinde, Metro Hırvatistan’a İdari İşler Grup Müdürü olarak atanmasından sonra Nisan 2008 tarihinde, Metro Hırvatistan’da Finans Direktörlüğü’ne terfi etti. 2014 senesinde Finans Direktörü olarak göreve getirilen Türüng, son olarak 2018 senesinden beri Metro Türkiye Operasyon Direktörü görevini icra ediyordu.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını