MERCEDES-BENZ TÜRK’TEN YENİ ATAMALAR

Mercedes-Benz Türk yönetim ekibinde yapılan yeni atamalar doğrultusunda, 1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla yöneticiler yeni görevlerini icra etmeye başladı.

MERCEDES-BENZ TÜRK’TEN YENİ ATAMALAR
Endüstrideara

Mercedes-Benz Türk yönetim ekibinde beş önemli atama birden yaşandı.

BARIŞ SEVER, BUSSTORE GRUP MÜDÜRÜ OLDU

2014 senesinden beri Mercedes-Benz Türk Müşteri Hizmetleri - Kamyon Teknik Grup Müdürü görevini icra eden Barış Sever, 1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla BusStore Grup Müdürü görevini Oytun Balıkçıoğlu’ndan devraldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü bitiren ve yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Barış Sever, 2001 senesinde Mercedes-Benz Türk bünyesinde Satış Sonrası Hizmetler Ürün Mühendisi olarak göreve başlayarak, sırasıyla Yedek Parça Sipariş Yönetimi Birim Müdürü, Yedek Parça Ambar Yönetimi Birim Müdürü olarak görev aldı. 2014 senesinde de Satış Sonrası Hizmetler Garanti ve Kamyon Teknik Operasyonları Grup Müdürlüğü görevini yerine getirdi.

OYTUN BALIKÇIOĞLU, TRUCKSTORE GRUP MÜDÜRÜ OLDU

2016 senesinden BusStore Grup Müdürü görevini icra eden Oytun Balıkçıoğlu, 1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla TruckStore Grup Müdürü görevini Kıvanç Aydilek’ten devraldı. Avusturya Lisesi’nin ardından 2000 senesinde Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitiren Oytun Balıkçıoğlu, Mart 2004’te Mercedes-Benz Türk bünyesinde Bayi Ağı Geliştirme Departmanında/İş Yönetimi, Süreç ve Sistem uzmanı olarak göreve adım atarak, 2009 yılında da aynı departmanda Birim Yöneticisi, 2012’de de grup müdürlüğü ve 2016’da BusStore Satış ve Pazarlama Müdürü görevlerini yerine getridi. Oytun Balıkçıoğlu, TruckStore Grup Müdürü görevinin yanı sıra Dijital Dönüşüm Ofisi Yöneticiliği ve Dijital Veri Yöneticisi görevlerini de Mercedes-Benz Türk içinde gerçekleştiriyor. 

KIVANÇ AYDİLEK, MERCEDES-BENZ TÜRK MÜŞTERİ HİZMETLERİ - OTOBÜS PAZARLAMA GRUP MÜDÜRÜ OLDU

TruckStore Grup Müdürü görevini icra eden Kıvanç Aydilek, 1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Mercedes-Benz Türk Müşteri Hizmetleri - Otobüs Pazarlama Grup Müdürü görevini Özgür Taşgın’dan devraldı. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nü bitirenKıvanç Aydilek, 2006 senesinde Otomobil Bayi Yönetim Projesi-Satış Süreçleri Uzmanı olarak Mercedes-Benz ailesine dahil oldu. 2009 yılında Bayi Ağı Geliştirme Birim Müdürü ve 2012’de Bayi Ağı Geliştirme Grup Müdürü olan Kıvanç Aydilek, 2016’da TruckStore Grup Müdürü olarak görev aldı. 

ÖZGÜR TAŞGIN, MERCEDES-BENZ TÜRK OTOBÜS SATIŞ OPERASYONLARI GRUP MÜDÜRÜ OLDU

2019 senesinden beri Mercedes-Benz Türk Müşteri Hizmetleri - Otobüs Pazarlama Grup Müdürü görevini icra eden Özgür Taşgın, 1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Otobüs Satış Operasyonları Grup Müdürlüğü görevini devraldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nde lisansını ve Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nde yüksek lisansını yapan Özgür Taşgın, 2003 yıılnda Kalite Güvence Mühendisi olarak Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda göreve adım attı.  Özgür Taşgın, 2009 senesinde Kalite Güvence Birim Müdürlüğü ve 2016’da Pazarlama Merkezi Otobüs SSH Teknik Operasyonlar Grup Müdürlüğü görevlerinden sonra 2019 senesinde Pazarlama Merkezi Otobüs SSH Pazarlama Grup Müdürü oldu.

MEHMET KARAL, MERCEDES-BENZ TÜRK MÜŞTERİ HİZMETLERİ - KAMYON TEKNİK GRUP MÜDÜRÜ OLDU

2018 senesinden beri Avustralya/Yeni Zelanda ve Pasifik Bölgesi Ülke Müdürlüğü görevini icra eden Mehmet Karal, 1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Mercedes-Benz Türk Müşteri Hizmetleri - Kamyon Teknik Grup Müdürü görevini Barış Sever’den devraldı. Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde lisansını, Yeditepe Üniversitesi’nde Pazarlama Yönetiminde MBA yüksek lisansını bitiren Mehmet Karal, 2002 senesinde Mercedes-Benz Türk bünyesinde Yedek Parça Pazarlama bölümünde göreve adım attı. 2002-2007 senelerinde Satış Sonrası Hizmetler bünyesinde çeşitli görevleri yerine getirdikten sonra, 2007 senesinde Otobüs ürün grubu bünyesinde Ortadoğu, Afrika ve İran Satış Sonrası Hizmetler Servis Müdürlüğü, 2013 senesine Ortadoğu ve Kuzey Afrika Otobüs Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü ve 2018 yılında ise Avustralya/Yeni Zelanda ve Pasifik Bölgesi Ülke Müdürlüğü görevlerini yerine getirdi.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını