Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün’ün iş gündemi...

85.000’inci otobüsünü banttan indiren Mercedes-Benz’in Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, ‘’İstanbul’daki Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ürettiğimiz otobüsler bugün dünyanın dört bir yanında 70’den fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün’ün iş gündemi...
Enerji Zirvesi

Türkiye’de her iki otobüsten birini Mercedes-Benz Türk olarak biz üretiyoruz. 50. yılımızı geride bırakırken 85.000’inci otobüsümüzün de banttan indirilmiş olması bizim için çok büyük bir gurur kaynağı’’ dedi.

Banttan inen 85 bininci otobüs olan yeni Tourismo Türk mühendisler tarafından geliştirildi ve ocak ayında gerçekleşen lansmanda büyük ilgi gördü. 3 bin 400 çalışanın istihdam edildiği Hoşdere Otobüs Fabrikasında üretilen Travego, Tourismo, Conecto, Intouro ve Setra marka araçlar, dünyanın dört bir yanında 70’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Sülün, açıklamasına şu ifadelerle devam etti. ‘’Hoşdere Otobüs ve Aksaray Kamyon Fabrikamızda yurt içi talebin azalmasına bağlı olarak ihracata hız verdik ve üretimlerimizi planladığımız seviyelerde aksatmadan devam ettirdik’’
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:33
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını