MENARİNİ İLAÇ’TA ÇOK ÖNEMLİ ATAMA

Melis Aslanağı, Türkiye’nin dışında Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin de sorumluluğunu alarak üst düzey bir uluslararası göreve getirildi. 140 ülkede 17.600’ü aşkın çalışanıyla hizmet veren İtalya’nın en büyük ilaç firması Menarini’de gerçekleştirilen bu organizasyonel yapılanmayla beraber Orta Doğu ve Afrika bölgeleri Türkiye’ye bağlandı.

MENARİNİ İLAÇ’TA ÇOK ÖNEMLİ ATAMA
Endüstri 40 Zirvesi

3 kıtada toplam 36 ülkenin sorumluluğunu üstleneceği ve Menarini Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü olacağından ötürü hissettiği heyecanı dile getiren Melis Aslanağı, “İbrahim Etem – Menarini olarak insan odaklı çalışmalarımız sayesinde şirketimize değer yaratacak stratejiler geliştirmeye devam ediyoruz. İnsan için değer yaklaşımımızı tüm süreçlerimizin odağında tutarak bu başarıyı yakaladığımızı düşünüyorum. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz bu başarılı çalışmaları şimdi yeni bölgelere taşıma şansı bulmak da oldukça mutluluk verici. Yeni görevlendirmeyle birlikte ekibimizle birlikte üç bölge için değer yaratmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, master eğitimini ise New York Üniversitesi Organizasyonel Psikoloji Bölümü’nde bitiren Melis Aslanağı, aynı zamanda Üst Düzey Gestalt Yönetici Koçluğu ve Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu sertifikalarına sahip. İş yaşamına ilk defa 1996 senesinde adım atan Aslanağı, 20 seneyi aşkın süredir dayanıklı tüketim, servis, telekom, ilaç ve finansal hizmetler gibi farklı sektörlerde insan kaynakları yönetimi, liderlik gelişimi, koçluk, organizasyonel yapılanma, değişim yönetimi, yetenek yönetimi, çalışan bağlılığı ve fonksiyonlar arası iç iletişim yönetimi alanlarında orta ve üst düzey yöneticilik olmak üzere birçok aktif görevde yer aldı. Melis Aslanağı, İbrahim Etem – Menarini ailesine 2017 senesinde Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak katıldı.

Melis Aslanağı bu atama ile Eylül ayından itibaren Menarini Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge İnsan Kaynakları Direktörlüğü pozisyonunu üstlenmiştir.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını