Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar’ın iş gündemi…

2018’de Yatırımlarımıza Devam Edeceğiz

Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar’ın iş gündemi…
EndüstrideAra3

Türkiye ekonomisinde kilit öneme sahip lojistik sektörünün 2017 yılında yüzde 5 büyüme ile tamamladığını söyleyen Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar, gelişimini sürdüren ve yeni pazarlar keşfeden sektörün, 2018 yılında da büyümesi beklendiğini söylüyor. 

Türkiye’nin lider lojistik firması Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar’ın yaptığı açıklamaya göre, lojistik sektörü yılı büyüyerek tamamladı. TİM’in 2017 yılı için açıkladığı 156,5 milyar dolarlık ihracat hedefinin 157 milyar dolar ile üzerine çıkılarak Cumhuriyet tarihinin en yüksek ikinci rakamını elde ettiğini belirten Tulgar, “Yılın son çeyreğinde ihracatın, ekonomimize ve sektörümüze geçtiğimiz senelerin üzerinde bir destek vermesini bekliyorduk ve nitekim gelen rakamlar bu yönde oldu. 2017’deki gelişmeler sektörü 2018 yılına hazırladı. Alt yapı çalışmalarının devreye girmesi ve önemli bağlantılarda yapılacak değişiklikler sektörümüzü olumlu olarak etkileyecek” dedi. 

Mars Logistics, Avrupa Yakasındaki 70 bin metrekarelik yeni lojistik merkezini de 2018 yılında devreye alarak, yurtiçi depolama dağıtım katma değer hizmet miktarını artırmayı planlıyor. Mars Logistics olarak 2018 yılını Anadolu Yakasındaki 4’üncü Lojistik Merkezini faaliyete geçirerek karşıladıklarını ifade eden Tulgar, “Rakamlar henüz tam netleşmese de 2017 yılını hedefimize ulaşarak yaklaşık 1 milyar 87 milyon TL ciro ile kapatacağımızı düşünüyoruz. Avro bazında da yüzde 10,5’luk bir büyüme yakalayacağız. 2018 yılında ise avro bazında yüzde 10 büyüme hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmamızı kolaylaştıracak faaliyetlerimiz devam edecek. İhracat-ithalat dengelerini düzenli bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.” Hedef ve ihtiyaçlar doğrultusunda filo ve depo yatırımlarına devam edeceklerini belirten Tulgar, “Filomuza 20 milyon avro yatırımımız olacak. Sürdürdüğümüz Milk Run operasyonlarına da yeni müşteriler dahil ederek, sektör liderliğimizi sürdüreceğiz.  Aynı zamanda şirket satın alımlarına sıcak bakıyoruz ve gündemimizde yer alıyor. 2018, Afrika ülkelerini daha fazla konuştuğumuz bir yıl olacak.  Bu pazarı yakından takip ediyoruz.” dedi. 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler