MARRIOTT INTERNATIONAL TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ ATAMA

Marriott International’ın Türkiye ayağında üst düzey bir atama gerçekleşti. 2 yıldır Marriott International Türkiye’nin Multi-Property Spa Direktörü olarak grup bünyesinde görev yapan Hikmet Güveli Bayındır, alanındaki 20 seneyi aşkın tecrübesiyle Spa & Recreation alanında Marriott International Türkiye’nin Advisory Board Member pozisyonuna atanarak yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

MARRIOTT INTERNATIONAL TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ ATAMA
Endüstrideara

Dünyanın tanınmış otel zincirlerinden birisi olan Marriott International’ın Türkiye ayağında üst düzey bir atama yaşandı. Multi-Property Spa direktörü göreviyle, 2019 senesinden beri Marriott International Türkiye’ye bağlı olan otellerin spa alanlarından sorumlu olan Hikmet Güveli Bayındır, Spa & Recreation alanında Marriott International Türkiye’nin Advisory Board Member görevine getirilerek yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. 

Marmara Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde de Halka İlişkiler eğitimi alan Hikmet Güveli Bayındır, Marmara Üniversitesi zamanlarında Çırağan Hotel Kempinski ile otelcilik kariyerine başladı. Spor geçmişinin de etkisiyle otelcilik dünyasında SPA alanına yönelen ve Türkiye’nin ileri gelen çok sayıda uluslararası otellerinde farklı disiplinlerde deneyim kazanan Hikmet Güveli Bayındır, Swissotel the Bosphorus Istanbul, Village Park Country Resort & Matsu Spa, Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı, Hyatt Regency Istanbul Ataköy’de önemli damgasını vurduktan sonra spa alanındaki önemli tecrübeleriyle 2019 senesinde Marriott International Türkiye bünyesindeki St. Regis Istanbul’da Spa Direktörü olarak görevlendirildi ve ardından da JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın Multi-Property Spa direktörü görevine getirildi.

Şu anda Marriott International Türkiye’nin Advisory Board Member yönetim kurulu üyesi olarak kariyerini sürdüren Hikmet Güveli Bayındır, Türkiye’de spa alanının daha da gelişmesi, hamam kültürümüzün uluslararası çapta daha iyi tanınması, bu sektördeki strelizasyon başta olmak üzere disipliner marka yaklaşımının oturarak gelişmesi adına önemli çalışmalarıyla biliniyor. Kadınların iş yaşamında artması yönüyle de tanınan ve görev aldığı alanlarda kadın istihdamlarına değer veren Hikmet Güveli Bayındır, Ukrayna Uluslararası Spa Kurulu’nun profesyonel üyesi… Öğrenmenin ve gelişimin sürekliliğine inanarak ulusal ve uluslararası seminerlerde, eğitimlerde de yer alan Hikmet Güveli Bayındır, Türkiye şampiyonasında madalya kazanan profesyonel bir yüzücü ve su topu oyuncusu; evli ve iki evlat sahibi.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2022, 09:57
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını