M-TOD’UN YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI BELLİ OLDU

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği’nin (m-TOD) 23 Kasım 2021 tarihinde düzenlediği 2021 Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy’dan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan teslim aldı.

M-TOD’UN YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI  BELLİ OLDU
Endüstri 40 Zirvesi

Mobil telekomünikasyon operatörleri arasındaki iş birliğinin artırılması ile Türkiye mobil telekom sektörünün ulusal ve uluslararası alanda temsil edilmesi gayesiyle 2016 senesinde kuruluşu gerçekleştirilen m-TOD, 2021 Olağan Genel Kurul toplantısında 2022 senesine ilişkin yol haritasını ve stratejilerini m-TOD Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile belirledi. 

Kurucuların üçer üyeyle temsil edildiği, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone tarafından her yıl dönüşümlü olarak başkanlık görevinin üstlenildiği derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erkan, görevi Engin Aksoy’dan teslim aldı 

HEDEF: MOBİL İLETİŞİMDE DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLMAK

m-TOD’un Türkiye’nin mobil iletişim teknolojilerinde lider ülke olma hedefine katkı sunan ana oyunculardan biri olmayı sürdürecepğini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Erkan, “Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda, mobil telekomünikasyon başta olmak üzere bilgi ve iletişim teknolojilerinin, genel ekonomik büyüme hedefi ve istihdam gibi öncelikli gündemler açısından vazgeçilmez bir unsur  olarak kabul edilmesi gerekiyor. Bu çerçevede ülkemizin her köşesinde iletişim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için mobil altyapımız ile vatandaşlarımızın yanında olmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca önümüzdeki dönemde bizi bekleyen yeni dünyada, ‘Dijital Türkiye’ vizyonunun gerçekleştirilmesine ve ülke genelinde güçlü bir dijital yapının inşasına hizmet vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

DİJİTAL DERNEK VİZYONUYLA HAREKET EDİLİYOR

Dijital dernek vizyonuna sahip olan m-TOD’un, Türkiye’nin mobil iletişim teknoloji alanında öncü, yenilikçi ve lider bir konuma ulaşma hedefiyle, kamu faydasını gözeterek sektörün regülasyonuyla ilgili çalışmalar gerçekleştirdiğini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erkan, öncelikli amaçlarının, “Dijital Türkiye” vizyonunun gerçekleştirilmesine ve ülke genelinde güçlü bir dijital yapının inşasına hizmet etmek olduğunu belirtti. ‘Dijital dernek’ vizyonuna sahip m-TOD’un dijital çağ ile uyumlu bir mevzuat hazırlanması noktasında sorumluluk alabileceğini belirten Erkan, bu sayede mevzuatın teknolojiyi yakalayabileceğine dikkat çeken Erkan ayrıca m-TOD’un hedeflerine ilişkin şöyle dedi: 

“Sektör oyuncuları arasında sahada rekabet her zaman vardır ve bu her daim olacaktır. Şirketlerimizin bu hizmet yarışı, en çok ülke insanının menfaatine olacaktır. Öte yandan; m-TOD’daki birlikteliğimizle ülkeye, sektöre ve vatandaşlarımıza mobil iletişim alanında hep birlikte en iyisini sunmak üzere omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin bilgi toplumu yolculuğuna katkı sunmak amaçlarını birlikte başarmak için çalışacağız.” 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını