banner571
x

Lila Group’ta İki önemli atama birden

Türkiye’nin öileri gelen hijyenik temizlik kâğıdı üreticilerinden olan Lila Group, alanında profesyonel isimlerle gücüne güç katıyor. Lila Group, Ürün İhracat Satış Grup Müdürlüğü görevine Hakan Kuluhan’ı, Kalite, Ürün Geliştirme ve Ar-Ge Grup Müdürlüğü görevine ise Hakan Ünal’ı atadı.

Lila Group’ta İki önemli atama birden
Enerji

Ürün İhracat Satış Grup Müdürlüğü görevine getirilem Hakan Kuluhan, grubun Sofia, Maylo, Berrak, Nua markalı temizlik kâğıdı ürünlerini ile özel markalı (PL) ürünlerinin ihracatından ve yurtdışı pazarlardaki satış noktalarında tüketici ile buluşmasından sorumlu kişi olurken; Kalite, Ürün Geliştirme ve Ar-Ge Grup Müdürlüğü görevini getirilen Hakan Ünal ise tüketici ihtiyaçları doğrultusunda ürün geliştirmenin yanı sıra kurumun kalite sistem ve politikalarından sorumlu kişi olacak.

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünde lisans eğitimini bitiren Hakan Kuluhan, iş yaşamına Akkök Şirketler Grubu’na bağlı Ak-Pa Tekstil İhracat Pazarlama firmasında İhracat Uzmanı olarak adım attı. Kuluhan, 2001-2006 seneleri arasında aynı gruba bağlı Aksu İplik Dokuma ve Boya Apre Fabrikaları T.A.Ş., Ak-Al Tekstil Sanayi A.Ş. ve Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. firmalarında, 2006-2009 yılları arasında ise Gıdasa Sabancı Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ’de ihracat satışlarından sorumlu olarak yöneticilik görevlerine sahip oldu.Kuluhan, Lila Group öncesinde son olarak Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de İhracat Satış Müdürü olarak çalıştı.

1994 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’nde yükseköğrenimini bitiren Hakan Ünal aynı sene Arçelik Buzdolabı İşletmesinde Yapısal Tasarım ve Ürün Geliştirme Proje Lideri olarak profesyonel hayata adım attı. Candy Hoover Şirketi’nde 8 sene süreüsince Ar&Ge direktörlüğü ve fabrika direktörlüğü görevlerini üstlendi. Bir girişimci olarak kendi tasarladığı musluk parçalarının üretimlerini yaptığı Cromicplastik firmasını kurdu ve yönetti. 2012 senesinde seçildiği Makine Mühendisleri Odası Eskişehir Şube başkanlığı görevini 6sene boyunca devam ettiren Ünal, gönüllülük esası ile üstlendiği bu görevi sırasında kamu, öğrenci üyeler ve meslektaşlarına yönelik çok sayıda meslek içi seminer, konferans, eğitim, kongre ve sempozyumda hem düzenleyici hem de konuşmacı olarak aktif görevler üstlendi.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 12:41
YORUM EKLE

Enerji

Robot  Zirvesi

Dergiler
Partnerler