LİDİO TÜRKİYE’DE ÜST DÜZEY ATAMA

Ödeme sistemleri ekosisteminde ödeme servisleri ve ödeme araçları sağlayıcı kurum ve kuruluş entegrasyonları, sadakat programları, dijital ödeme doğrulama teknolojileri ve yeni nesil ödeme yöntemleri geliştirme alanlarında 10 seneyi aşkın tecrübe sahibi olan Ayça Emine Küçük, Lidio markasının Ürün Direktörü olarak atandı.

LİDİO TÜRKİYE’DE ÜST DÜZEY ATAMA
Enerji Zirvesi

2010 senesinde Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren Ayça Emine Küçük, süresince aralarında Garanti – BBVA birleşmesinin de bulunduğu pek çok projede yer aldı, Garanti BBVA Romanya’da ödeme ve doğrulama servislerinin geliştirilmesi projelerine liderlik etti. 

Küçük, 2017 senesinde Boğaziçi üniversitesi Executive MBA programına katıldı. 2019 senesinde Bankalararası Kart Merkezi’nde Dijital Ödeme Sistemleri Yazılım Mimarı olarak çalışmaya başladı ve ardından hem global hem de yurtiçi dijital doğrulama ekosistemi projelerinde çeşitli liderlik görevleri üstlendi. 

Avrupa’da ve Türkiye’de hizmet veren bankalar için gerçekleştirilen çok sayıda projede sorumluluk alan Küçük, bundan böyle kariyerini Türkiye’nin en büyük dijital ödeme platformu olmaya aday Lidio’da Ürün Direktörü olarak devam ettirecek. 

6493 sayılı kanun kapsamında TC. Merkez Bankası'na lisans başvurusunu gerçekleştiren Lidio,  Türkiye'nin en büyük işletmelerinin yıllardır kullandığı Mobilexpress platformunu yeni nesil servislerle herkesin erişimine açmayı amaçlıyor.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını