LECTRA TÜRKİYE VE ORTA DOĞU BÖLGESİNE ÖNEMLİ ATAMA

Bundan böyle Endüstri 4.0 uyumuna geçiş sürecinde Lectra Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi’ne Zeynep Uluocak rehberlik edecek.

LECTRA TÜRKİYE VE ORTA DOĞU BÖLGESİNE ÖNEMLİ ATAMA
Robot Zirvesi

Moda, hazır giyim, otomotiv, mobilya ve teknik tekstil sektörlerinde faaliyete bulunan tasarım, üretim ve perakende şirketleri için entegre yazılım, donanım ve kumaş kesim teknolojileri gibi endüstriyel çözümler sunan  Lectra, Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi CEO görevine Zeynep Uluocak’ı atadı. 

LECTRA, yaşamakta olduğumuz değişen pazar koşullarına uyum sağlamaya ve karlı büyümeye hefeflenen şirketlerin dijitalleşme ve otomasyona yönelik dönüşümlerini gerçekleştirmeye hazır oldukları inancı ile, Türkiye ve Ortadoğu bölgesine yatırımlarını artırırken, aynı zamanda yönetimine de ilk kadın CEO atayarak bir ilke damgasını vurdu.

Lectra Ortadoğu ve Türkiye Genel Müdürü olan Zeynep Uluocak  “Yeni normal dönemde etkisini ve önemini daha iyi anladığımız dijitalleşme, endüstiyel zeka ve Endüstri 4.0 artık çok önemli bir konu olarak gündemimizde. 

Ülkemizin ekonomik kalkınması ve şirketlerimizin bu dönemde ayakta kalarak büyümesi, her alanda değişen koşullara uyumlanması ve ihracat gücünü artırması gerektiğinin önemi açık. Sanayilerimizin tasarım, ürün geliştirme ve üretim süreçlerinde rekabetçi olabilmesi, verimlilik, hız ve maliyet kazanımları bu dönemde çokça konuşulması gereken konular” şeklinde konuştu.

Zeynep Uluocak Lectra ailesine katılmadan önce, Türkiye’de BankKapital, Uzel Makina, Şişecam, Paşabahçe ve Bilkent Holding’e bağlı Tepehome gibi sektöründe önrmli firmalarda, 10 senden fazla bir süre Avustralya ve Kanada’da finans, banka ve FMCG sektörlerinde faaliyette bulunan ANZ Bank, AXA, Unilever, ve Reckitt Benckiser gibi Global Fortune 500 şirketlerinde danışmanlık ve üst düzey yöneticilik görevlerini icra etmiştir.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını