banner1322
x

Kumport CEO’su Özgür Soy’un iş gündemi…

Kumport CEO’su Özgür Soy, Türkiye’de ilk kez Kumport’un yayınladığı Limancılık Sektörü Sürdürülebilirlik Raporu hakkında açıklama yaptı.

Kumport CEO’su Özgür Soy’un iş gündemi…
Enerji Zirvesi

Kumport’un, Küresel Raporlama Girişimi (GRI) standartlarına uygun olarak hazırlanan sürdürülebilirlik raporu yayınlandı. Şirketin 2017 senesinde toplumsal kalkınma ve daha yaşanabilir bir çevre için uyguladığı projelerinin yer aldığı raporda, çevre politikası ve geliştirdiği yöntemler belirtilmiş durumda. Geri dönüşümün verimliliği, emniyetli çözümlerin neler olduğu ve atık azalımının nasıl yapılabileceği gibi unsurların detaylarıyla ele alındığı raporda, atık su arıtma tesisi yatırımı ile deniz suyu kalitesini korumaya yönelik çalışmalar da yer almakta. 

Şirketin ve sektörün ilk sürdürülebilirlik raporu hakkında açıklama yapan Kumport CEO’su Özgür Soy, konuya ilişkin yaptığı açıklamada sektörde bir ilki yapmış olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Yeni nesillere daha yaşanabilir bir gezegen bırakmak adına var güçleriyle çalıştıklarını belirten Soy, bundan dolayı da yaptıkları yatırımlarda dizel yakıttan ziyade elektrik enerjisini kullanmaya özen gösterdiklerini belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 12:04
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını