banner1322
x

KRAFT HEINZ TÜRKİYE’YE YENİ GENEL MÜDÜRÜ

Küresel gıda firması Kraft Heinz, Uluslararası Büyüme Stratejisi doğrultusunda geçtiğimiz sene gerçekleştirdiği Assan Gıda satın almasından sonra, Kraft Heinz Türkiye bünyesinde birleşecek şirketlerin Genel Müdürlüğüne, sektörün deneyimli ismi Serkan Tekeş’i atadı.

KRAFT HEINZ TÜRKİYE’YE YENİ GENEL MÜDÜRÜ
Enerji Zirvesi

Assan Gıda satın alması sonrasında Türkiye’de önemli bir büyüme hamlesine damgasını vuan, dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden Kraft Heinz, birleşecek şirketlerin Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Serkan Tekeş’i atadı.

Son 4 senedir Kraft Heinz Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini üstlenen Tekeş, Heinz markasının Türkiye’de son yıllarda yaptığı büyüme hamlesinde önemli bir rol üstlenmişti. Yeni görevine 2022 yılbaşı itibarı ile başlayan Serkan Tekeş, Kraft Heinz Türkiye’nin ileriye dönük tüm stratejilerini yürütmekten sorumlu olacak. 

Kraft Heinz Ülke Müdürlüğünden önce Mondelēz International Türkiye bünyesinde 11 yıldan fazla bir süre çeşitli satış ve pazarlama görevlerinde sorumluluk alan deneyimli isim Serkan Tekeş’in bu şirketteki son rolü, Satış Strateji ve Operasyonları Direktörü olmuştu. 

Nişantaşı Anadolu Lisesini bitiren Serkan Tekeş, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Fakültesi Gıda Mühendisliği’nde tamamladı. İşletme Master derecesini (MBA), Finans ve Pazarlama alanında, ABD’de City University of New York, Baruch College’da  yaptı ve profesyonel hayatına da yine aynı okulda, Pazarlama Departmanı Araştırma Görevlisi olarak adım attı. Tekeş, sonraki dönemde sırasıyla Metro Cash&Carry USA, Coca-Cola İçecek A.Ş., Kraft Foods ve Mondelēz International şirketlerinde satış ve pazarlama alanlarında çeşitli yönetim görevleri üstlendi.
Serkan Tekeş, evli ve bir evlat sahibidir.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını