KOTON'UN YENİ CEO'SU OLDU

Türk moda sektörünün ölider kuruluşlarından olan Koton’un yeni CEO’su, yaklaşık bir senedir Destek Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan Dr. A. Bülent Sabuncu oldu.

KOTON'UN YENİ CEO'SU OLDU
Enerji Zirvesi

Dünya genelinde 30’a yakın ülkede toplam  510 mağazasıyla faaliyetlerini gerçekleştiren Türk moda sektörünün lider kuruluşlarından olan Koton’un yeni CEO’su Dr. A. Bülent Sabuncu oldu. Yaklaşık bir yıldır Koton’da Destek Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan Sabuncu, bundan böyle şirketin tüm operasyonlarından sorumlu olacak.

Koton Yönetim Kurulu Başkanı olan Yılmaz Yılmaz, 32 senedir Türk moda dünyasına dinamik tarzıyla yön veren Koton’un zamanın ruhuna uygun hamlelerle büyüme yolculuğunu sürdürdüğünü söyledi. Güçlü kurumsal yapının şirketleri, risklere karşı daha kuvvetli kıldığını vurgulayan Yılmaz Yılmaz, özellikle Pandemi döneminde bunun daha iyi anlaşıldığını anımsattı.

Dr. A. Bülent Sabuncu’nun, şirketin profesyonel yapısını daha da kuvvetlendirme maksadıyla CEO’luk görevine atandığını belirten Yılmaz Yılmaz, “Bu adımımız, aynı zamanda Koton’daki kurumsal yönetimi de güçlendirdi. Koton daima bir iddiası olan, vizyoner ve yenilikçi bir marka. Yeni CEO’muz Dr. A.Bülent Sabuncu, tecrübesi ve yönetsel becerileriyle, geçtiğimiz bir yılda bilhassa pandemi döneminin olağandışı şartlarını yönetmemizde büyük gayret ve performans gösterdi. Yönetim kurulu olarak yeni pozisyonuyla, Koton’a olan katkılarını artırarak sürdüreceğine yürekten inanıyoruz. Koton, sektörümüz ve ülkemiz için daha fazla değer yaratmaya devam edecek” şeklinde konuştu

Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümünü bitiren Dr. A. Bülent Sabuncu, aynı üniversitede 1996 senesinde İktisat yüksek lisans programını, İstanbul Üniversitesi'nde de 2001 senesinde doktora programını tamamladı. İş hayatına OYAK Portföy Yönetimi’nde başlayan Sabuncu, sırasıyla Global Portföy Yönetimi, Balnak Lojistik Grubu ve Umur Basım ve Kırtasiye’de çeşitli görevlerde yer aldı.. FLO Mağazacılık ve Pazarlama’da İcra Kurulu Üyesi ve CFO olarak, ardından da OYAK Grubu şirketlerinden Omsan Lojistik’te Genel Müdür olarak çalıştı. 2019 senesi Kasım ayında, Finans, Merkezi Satın Alma-İdari İşler, Global Lojistik, Hukuk, Tedarik, Tedarik Planlama-Kalite, Bilgi Teknolojileri-Proje Yönetimi ve İnsan Kaynakları fonksiyonlarını kapsayan Destek Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür olarak Koton’a katıldı. A. Bülent Sabuncu Ekim 2020 itibariyle Koton’a CEO olarak atandı.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını