KORDSA’DA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

Kordsa’da 2017 senesinden bu yana CEO’luk görevini yicra eden Ali Çalışkan, koltuğunu Asya Pasifik bölgesinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özgür Yıldırım’a bırakıyor. Yıldırım, yeni görevine 1 Nisan 2022 itibariyle başlayacak.

KORDSA’DA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK
Endüstri 40 Zirvesi

Lastik güçlendirme ve kompozit malzemeler pazarlarının küresel oyuncusu olan Kordsa’ya 2017 senesinden beri CEO olarak önderlik eden Ali Çalışkan 1 Nisan 2022 itibariyle Sabancı Üniversitesi’ne Genel Sekreter olarak görevlendirildi. Ali Çalışkan aynı zamanda Kordsa Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapacak.

Kordsa’da CEO’luk görevini halen Asya Pasifik bölgesinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan İbrahim Özgür Yıldırım teslim alıyor. 

Ali Çalışkan ve İbrahim Özgür Yıldırım’a yeni görevlerinde başarılar temenni eden Kordşöyle konuştu :”36 yılı aşkın süredir Kordsa’da birçok pozisyonda bulunan Ali Çalışkan, Kordsa’nın gerek lastik güçlendirme alanında dünya lideri olmasında, gerekse yeni iş alanlarına açılmasında etkin liderlik rolü gerçekleştirmiştir. İbrahim Özgür Yıldırım da operasyon, inovasyon ve pazar geliştirme alanlarındaki başarıları ve tecrübesi ile dünya lideri bir ileri malzeme şirketi olması yolunda şirketimize liderlik edecek. Her iki yöneticimize de tüm katkıları için teşekkür ediyorum. Vizyonları ve deneyimleri ile yeni görevlerinde de başarılarını artırarak sürdüreceklerine yürekten inanıyorum.”

İBRAHİM ÖZGÜR YILDIRIM HAKKINDA

İbrahim Özgür Yıldırım, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve Sabancı Üniversitesi MBA eğitimine sahiptir. 1998 Sabancı Topluluğuna katıldı. Kordsa – Sakosa birleşmesi sonrasında Teknik Müdürlük ve Üretim Müdürlüklerinde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2007 senesinde Teknik Müdür olarak sürdürdü. 2008-2013 seneleri arasında iş yaşamını Ar-Ge Merkezinde Yeni Ürün ve Proses Geliştirme Departman yöneticisi olarak sürdürdü. 2013’te Teknoloji ve Pazar Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak İcra Kuruluna katılan Yıldırım, Kordsa’da inovasyon kültürünün gelişiminde rol aldı. 2014 yılından itibaren Kordsa’da İnşaat ve Kompozit İş Birimlerinin kurulmasına katkılar sağlayan Yıldırım, Türkiye’de kompozit alanındaki Sanayi-Üniversite iş birliğinin modeli olan Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin (KTMM) kurulmasına Kompozit İş Birimi Lideri olarak katkıda bulundu. 2017 yılından bu yana sırasıyla Güney Amerika; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ve Asya Pasifik’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı rollerini yerine getirdi.

Kordsa’da ve sektörde önemli tecrübelere sahip olan Yıldırım, çalıştığı süre zarfında stratejik iş kollarında şirketin inovasyon ve teknoloji liderliği amacına büyük katkı sundu. İbrahim Özgür Yıldırım yeni görevlendirmeyle 1 Nisan 2022’de Kordsa’nın  yeni CEO’su olacak.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 09:42
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını