banner1339
x

Kordsa Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Alper’in iş gündemi…

Gerçekleştirdiği yatırımlar ile her geçen gün hızla büyümeye devam eden Kordsa, yeni nesil ulaşım araçları alanında da yeni bir anlaşmaya imza attı.

Kordsa Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Alper’in iş gündemi…
Robot Zirvesi

Yaptığı teknoloji yatırımlarıyla 2018 yılında adından söz ettiren Kordsa, Textile Products, Advanced Honeycomb ve Favric Development’i satın almıştı. Endüstri alanlarına yön verme çalışmalarını hızla sürdüren Kordsa, yeni nesil ulaşım araçları için kompozit malzemeler üreten Axiom Materials’ın yüzde 96’sını satın almak için 181 milyon ABD dolarlık sözleşme imzaladı. Axiom Materials aynı zamanda uzay ve havacılık sektörlerine de kompozit malzeme sağlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kordsa Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Alper, kompozit teknolojileri pazarına 2013 senesinde ilk yatırım kararı aldıklarından bu yana sürekli olarak büyümeye devam ettiklerini belirtti. 2016’da Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’lerini devreye aldıklarını hatırlatan Alper, inorganik büyüme hedefleri doğrultusunda 2018’de bünyelerine kattıkları üç kompozit firmasından sonra ABD’de var olan bir kompozit malzeme firmasını daha bünyelerine katmak adına çalışmalar yürütmeye başladıklarını söyledi. Sonrasında uçak parçaları ile uzay araçlarının uzun onay süreçlerini bertaraf edebilmek adına tedarik zincirinden onaylı bir firma olan Axiom Materials’ı satın alabilmek için çalışmalar yürüttüklerini de sözlerine ekleyen Alper,  bu satın alma ile uzay ve havacılık endüstrisinin dışında yeni nesil ulaşım araçları için de ileri kompozit malzeme teknolojilerine de yön vereceklerinin altını çizdi.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 09:06
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını