KÖKSAL ONUR İNCİ, PETDER’İN YENİ GENEL SEKRETERİ OLDU

PETDER bünyesinde son sekiz senedir “Genel Sekreterlik” görevini icra eden Niyazi İlter emekliye ayrılarak, görevini 15 Haziran 2021 itibariyle Köksal Onur İnci’ye devretti.

KÖKSAL ONUR İNCİ, PETDER’İN YENİ GENEL SEKRETERİ OLDU
EndüstrideAra - Haber Detay


1996 senesinde, petrol ürünlerinin (akaryakıt, yağlama yağları, LPG) üretimden tüketime kadar olan faaliyetler zinciri üzerinde çalışmalar yapmak amacı ile ülkenin önde gelen akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından kurulan PETDER (Petrol Sanayi Derneği) Genel Sekreterliğine, Niyazi İlter’in emekliye ayrılmasıyla birlikte boşalan koltuğa Köksal Onur İnci oturdu.

PETDER Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yılmaz, görev teslimi hakkında şöyle konuştu: “PETDER, 15 üyesi ve %85’ten fazla pazar payı temsil gücüyle, ülkenin her köşesindeki yaklaşık 25 milyon araca daha iyi akaryakıt, hizmet ve ürün sağlamak ve yaklaşık 85 milyon Türk vatandaşının ekonomik ve sosyal refahını daha da yükseltmek için paydaşlarıyla birlikte çalışmalarına 25 yıldır yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Sayın Niyazi İlter’in sekiz yıllık PETDER Genel Sekreterliği süresince, sektörümüz hem birçok zorlukla karşılaştı, hem de birçok başarıya imza attı. Yönetim Kurulumuz adına, Sayın İlter’e bu süreçte verdiği tüm emekler için teşekkür ediyorum. 

Önümüzdeki dönemde, PETDER Genel Sekreterliğini Sayın Köksal Onur İnci üstlenecektir. Yönetim Kurulumuz, Sayın İnci’nin getireceği yeni ve güçlü enerji, komitelerimiz, deneyimli ve yetkin Dernek çalışanlarımızla birlikte, PETDER olarak güçlü, güvenilir, etkin, saygın ve öncü bir dernek olarak sektörümüzün gelişmesi adına faaliyetlerimizi geliştirerek sürdürmeye devam edeceğiz. Sayın İnci’yi üstlendiği bu önemli görev için tebrik ediyor, kendisine başarılar diliyorum”.

KÖKSAL ONUR İNCİ KİMDİR?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitiren İnci, Hacettepe Üniversitesi’nde Sayısal Finansman üzerine yüksek lisans yapmıştır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bünyesinde Enerji Uzmanı ve Kurul üyesi danışmanı olarak toplamda 12,5 sene boyunca görev almış ve bunun ardından yaklaşık 2 sene boyunca Akkuyu Nükleer A.Ş. bünyesinde Kamu Kurumları ile İlişkiler Direktörü görevini icra etmiştir. İyi düzeyde İngilizce bilen İnci, evli ve 1 evlat sahibidir.
 

YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler