banner1322
x

Koçtaş'da değişim rüzgarları

Koçtaş’ta 12 senedir Genel Müdürlük görevini yürüten Alp Önder Özpamukçu, yeni dönemde bayrağı, Ticari Gruptan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Devrim Kılıçoğlu’na devrediyor. Kılıçoğlu, 01.01.2020 tarihinden itibaren Koçtaş Genel Müdürlüğü görevini üstlenirken, Alp Önder Özpamukçu, Koçtaş Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam edecek.

Koçtaş'da değişim rüzgarları
Robot Zirvesi

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, Alp Önder Özpamukçu’nun Koçtaş’ın kuruluşundan beri hemen her kademesinde yer aldığını dile getirerek, şirketin bugünkü başarısında önemli katkıları olduğunu dile getirdi. Tamer Haşimoğlu, “25 senedir Topluluğumuza önemli hizmetlerde bulunan Alp Önder Özpamukçu, önümüzdeki dönemde gerek Koçtaş Yönetim Kurulu Üyesi olarak gerekse de Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı olarak tecrübelerini bizlerle paylaşmayı sürdürecek. Kendisine bugüne kadar yürüttüğü çalışmalar için teşekkür ederim” dedi. Koçtaş’ın yeni dönemine liderlik edecek olan Devrim Kılıçoğlu’na da başarılar dileyen Tamer Haşimoğlu, “Devrim Kılıçoğlu’nun şirketimizin hedeflerini büyüterek başarılarına yenilerini ekleyeceğine inancım tam” şeklinde konuştu.

Kadıköy Anadolu Lisesi’ndeki eğitiminiden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitiren Devrim Kılıçoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden MBA, Koç Üniversitesi’nden Executive MBA derecesi aldı. 2017 senesinde ise Harvard Üniversitesi’nde Advanced Management Program’ını başarıyla bitirdi. Ford Otomotiv San. A.Ş.’de Yetiştirme Elemanı olarak iş yaşamına adım atan Kılıçoğlu, finans, iş geliştirme, strateji planlama gibi birçok bölümde, farklı kpozisyonlarda yer aldı. 2005-2007 seneleri arasında Ford Avrupa organizasyonuna bağlı Londra’daki Ar-Ge Merkezinde Proje Müdürü olarak görev aldı.. Ford Otosan’da en son olarak İş Geliştirme ve Finans Direktörlüğü pozisyonunda yer alan Kılıçoğlu, 2015 senesinde Koçtaş Yapı Marketleri Tic. A.Ş.’ye Mali İşler ve Yatırımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Ocak 2019 itibariyle Koçtaş Yapı Marketleri Tic. A.Ş. Ticari Gruptan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirldi. 1974 senesinde  İstanbul’da düntyaya gelen Devrim Kılıçoğlu evli ve 1 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 14:22
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını